HST
HST.cz HST.en HST.de

Připravili jsme pro vás jedinečný švýcarský kulinářský večer. Budeme společně vařit 3chodové menu, kde samozřejmě nebude chybět raclette a degustace vynikajících švýcarských vín...

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika vás srdečně zve na koncert Stradivari Quartett.

HST Obchodní Komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s členskou firmou BigHub s.r.o. vás srdečně zve na akci: STRATEGIE PŘÍSTUPU K AI aneb jak nenaletět hypu okolo ChatGPT

Speed Business Meeting poskytuje každému účastníkovi během deseti desetiminutových rozhovorů jedinečnou příležitost k prezentaci svých produktů a služeb. Účastníci meetingů mohou kromě toho krátce prodiskutovat společné obchodní zájmy a možnosti případné budoucí spolupráce. Prohlubování nových obchodních kontaktů pokračuje v průběhu společné večeře následující po ukončení schůzek. Tímto způsobem rozšíříte za velmi krátkou dobu síť svých kontaktů o firmy z různých odvětví.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika vás srdečně zve na akci: PRACOVNĚPRÁVNÍ SNÍDANĚPRACOVNĚPRÁVNÍ SNÍDANĚ– novela zákoníku práce a konsolidační balíček.

Milé členky, milí členové, drazí přátelé HST,

tento rok je výjimečný a to proto, že nám přináší jeden den v únoru navíc. Proto bychom vás rádi srdečně pozvali na extra networkingové setkání v tomto extra dni, a to na bowlingu.

Přijďte si zasportovat a společně se pobavit! 

HST Chamber of Commerce Switzerland – Czech Republic cordially invites you to the CHRISTMAS GALA DINNER.

Innovations and Sustainability in the Pharmaceutical Industry

Join us for an engaging presentation on the future of health care. Discover how the pharmaceutical industry is evolving to become a partner in every step of a patient‘s journey, from healthy nutrition, prevention to personalized treatment.

It is our pleasure to invite you to our traditional Swiss Business Breakfast that will be held on the occasion of the International Engineering Fair in Brno. The presence of our guest speakers offers an excellent possibility to take a closer look at the political and economic situation in the Czech Republic, Slovakia and in Switzerland. Representatives of Swiss companies will describe their experience of doing business in the Czech Republic/Slovakia.

Canadian, French, Italian, Spanish and Swiss Chamber of Commerce cordially invite you toCanadian, French, Italian, Spanish and Swiss Chamber of Commerce cordially invite you toa traditional ladies event! This time you can look forward not only to popular networking andgaining new business contacts, but especially to sport activities with experienced coaches!

This traditional and successful event provides each participant with a unique opportunity to present products or services of the company s/he represents within ten-minute one-to-one meetings. In addition, participants may also briefly discuss common business interests and the potential for future cooperation.

Rádi bychom Vás pozvali na jedinečný koncert s hvězdami české hudební scény, který bude vysílat v přímém přenosu Česká televize. Během vysílání - a samozřejmě i mimo něj - bude možné podpořit děti a dospělé ze Slunce prostřednictvím zaslaných DMS.

HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika převzala záštitu nad výstavním projektem „Beneath the Mask“, který se uskuteční v Praze na podzim 2024.

FINÁLE ČESKO-ŠVÝCARSKÉ GOLFOVÉ TOUR

Úvodní ročník Česko-švýcarské golfové tour vyvrcholí závěrečným turnajem na 18 jamkovém hřišti prestižního Royal Beroun Golf Clubu, který je prvním českým privátním klubem a členem HST. Jako tradičně na Vás čeká také bohatý doprovodný program.

Milí členové, přijměte společné pozvání HST a BICZ holdingu na unikátní společensko-sportovní setkání v rámci II. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou, které proběhne v sobotu 24. června 2023 v Pardubicích.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika Vás srdečně zve na další setkání SWISS LADIES CLUBU

Nosíte ráda klobouky nebo zatím hledáte svůj osobitý styl? Nevíte, co je fedora, boater nebo percher? Chcete nahlédnout pod pokličku ruční výroby klobouků a vyzkoušet si je? Vidět, jak vznikají, jaké materiály se používají?

Srdečně zveme k návštěvě stánku švýcarské ambasády v sobotu 10.6.2023 na Festivalu ambasád. Festival se bude konat na Vítězném náměstí a potrvá od 8:00 do 20:00.

Vážení obchodní přátelé,
jménem SoftwareOne a HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika si vás dovolujeme pozvat na seminář Kybernetická bezpečnost se dotýká každého z nás zaměřující se na bezpečnost, především v rámci Microsoft 365 prostředí.

Milí členové a přátelé, zveme Vás na již druhý turnaj v rámci letošní Česko –švýcarské golfové tour, tentokrát do Areálu Botanika v Horním Bezděkově!

French, Italian, Spanish and Swiss Chambers of Commerce invites you to a speed networking event where you have the opportunity to gain new business contacts in one place during one afternoon.
Great and efficient way how to present your company and services in a 10-minute "one to one" meetings and to discuss possible cooperation.

We would like to welcome you at our traditional Swiss Business Cocktail to give you the opportunity to meet HST members, friends, and partners and to talk to them in an informal way. During the evening you can enjoy live music by the chamber orchestra Musica Lucis Praga and traditional Swiss specialties from Lindt and Jura. Excellent catering will be prepared for you by Vyšehrad 2000.

Milí členové, přijďte s námi zahájit premiérovou česko-švýcarskou golfovou tour prvním turnajem v Hradci Králové!

Rádi bychom Vás pozvali na akci Mix&Match - Working in Biotechnology, kterou pořádá CometX - Come and Meet eXpats ve spolupráci s mezinárodní biotechnologickou společností SOTIO Biotech a Nadací The Kellner Family Foundation.

Tato akce není určena pouze pro experty a studenty v oblasti biotechnologií, ale také pro ty, kteří se zajímají o tuto oblast a chtějí se dozvědět více. Akce se bude konat 27. dubna od 15:00 na Novartis Campus v Basileji.

Seminář zaměřený na získání současného přehledu o ESG ve firemním světě. Zaměříme se na otázky zodpovědného chování firem ve vztahu k životnímu prostředí, společnosti i řízení rizik z pohledu:

 • EU regulace a transkripce v českých předpisech a souvisejících dopadech
 • závazků velkých firem i bank a vztahu k dodavatelskému řetězci
 • rozvoje produktů a služeb ESG by design
 • zahraničí a české veřejnosti

TRAVEL AROUND THE WORLD IN ONE NIGHT.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a Ultra Premium Brands Vás srdečně zvou na NETWORKING FOR GENTLEMEN - DEGUSTACI PRÉMIOVÉ ŠVÝCARSKÉ PÁLENKY FASSBIND.

Po velmi vydařeném loňském cyklo výletě v Českém Švýcarsku jsme se letos rozhodli akci zopakovat a pozvat Vás na odpolední projížďku pražskou Divokou Šárkou.
Akce se koná ve spolupráci s dlouholetým členem HST společností ekolo.cz.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a JURA Czech s.r.o. Vás srdečně zvou na událost PREMIUM SWISS BRAND - COFFEE TASTING DAY.

Neformální setkání u šálku lahodné kávy se bude konat v Hospitality Centru JURA na Praze 9. V průběhu akce si budete moci prohlédnout kompletní produktové portfolio této prestižní švýcarské značky kávovarů, jejíž tváří je již řadu let tenista Roger Federer.

Dovolte, abychom Vás pozvali na premiérové setkání v rámci nově vzniklého partnerství HST Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika a Hospodářské komory Praha 1.
Odbornou garantkou programu bude MUDr. et Bc. Lucie Jarešová, specialistka v oboru dermatovenerologie a korektivní dermatologie.

Obě komory zastupují celkem více než 650 úspěšných a renomovaných firem a nové partnerství přinese jejich členům další výhody.

Dovolte, abychom Vás pozvali na příjemné podvečerní setkání po boku inspirativních žen a krásných šperků.

HST Chamber of Commerce Switzerland – Czech Republic in cooperation with IMD Alumni Club Czech & Slovak Republic cordially invites you to an Interactive Session with Prof. George Kohlrieser.

Kybernetická bezpečnost je součástí každodenních životů. Tento rok vejde na celoevropské úrovni v platnost nová směrnice NIS 2, která bude mít po její implementaci na národní úrovni vliv na více než 10.000 subjektů v České republice. Pojďme se společně podívat na tuto legislativu, která zavádí nové povinnosti na poli kybernetické bezpečnosti.

You are cordially invited to the HST New Year’s Concert on January 17, 2022.

With a special private guided tour through the unique Art Nouveau building and a concert by the best contemporary Czech jazz and swing singer Jan Smigmator.

 

Milé členky, milí členové a přátelé HST Chamber of commerce Switzerland - Czech Republic, v úterý 1. listopadu náhle zemřela ve věku 55 let velvyslankyně České republiky ve Švýcarsku a v Lichtenštejnsku J.E. Kateřina Fialková. Paní Fialková byla nejen vynikající diplomatkou, ale i aktivní podporovatelkou HST. Často se osobně účastnila řady našich akcí a my si ji budeme pamatovat jako skvělou ženu plnou energie a entusiasmu, hájící za každých okolností zájmy českých občanů a firem v zahraničí.

Čest její památce!

Prezidium a sekretariát HST

V dnešním stále se měnícím světě se firmy musí hýbat rychle a ke svému podnikání často potřebují externí kapitál. Co ale dělat, když jim banka na růst nepůjčí a investiční fondy se nezajímají?

 • DŮLEŽITOST PREVENTIVNÍCH VYŠETŘENÍ V ŽIVOTĚ ŽENY
 • OCHRANA PŘED NEMOCEMI V ZIMNÍM OBDOBÍ
 • PREVENCE PŘED COVID-19
 • VITAMINOVÉ INFUZE
 • KOMPLEXNÍ PREVENTIVNÍ PROGRAMY

Pod vlivem narůstajícího množství povinností může zátěž, které čelíme způsobit velké množství stresu. To negativně ovlivňuje náš výkon v práci, naše vztahy, náš každodenní život jako takový. Pociťujeme tak akutní nebo chronické pocity tlaku a přetížení. Svoji pozornost upínáme k nedokončeným úkolům, dohání nás únava, přichází frustrace a pokud situaci neřešíme, dostavuje se vyhoření.

Cámara Oficial de Comercio de España en la República Checa, Canadian Chamber of Commerce in the Czech Republic and HST Chamber of Commerce Switzerland – Czech Republic cordially invites you to NETWORKING FOR PROFESSIONAL WOMEN.

In which areas can you find affordable talents? What is the situation in IT and non-IT areas? What are the specifics of the Czech hiring process? In which way you can get a bigger number of labor force in the shortest time? In a case study we will show you how to relocate part of the company from abroad to the Czech Republic and what profit you can expect.

 

Interested in advanced manufacturing (Industry 4.0) with the highest precision that could be vital for the development of your business in Europe?
Want to know why innovation is crucial to your organization’s long-term success?
Looking for Swiss made solutions, which provide a strong label that stands for high quality and reliability?

How a consensual settlement approach can save you and your business time and money, whilst preserving relationships.

H. E. Mr. Philippe Guex, the Ambassador of Switzerland and Mr. Marek Procházka the President of the HST, Chamber of Commerce Switzerland – Czech Republic cordially invite you to celebrate the SWISS NATIONAL DAY 2022.

Tradiční golfový turnaj se bude konat na 18jamkovém hřišti prestižního Royal Beroun Golf Club, které je prvním českým
privátním klubem a členem HST. Zároveň se můžete těšit na doprovodný program. Nebude chybět oblíbená golfová
akademie pod vedením profesionálních trenérů, ochutnávky švýcarských specialit a barbecue na terase klubu. Pro golfisty
jsou připraveny atraktivní ceny od našich partnerů, včetně závěrečné tomboly a losování o golfový pobyt ve Švýcarsku.

Milí členové, přijměte naše pozvání na společensko-sportovní setkání v rámci II. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou, které proběhne v sobotu 18. června 2022 v Pardubicích. To se uskuteční v exkluzivních prostorách VIP lóže společnosti BICZ Holding www.bicz.cz, která je členem HST a zároveň generálním partnerem akce.

Tak jako každý rok Vás i letos srdečně zveme na literární program Das Buch, který se koná v rámci veletrhu Svět knihy 10.-12. 6. na Výstavišti v Praze Holešovicích. Můžete se těšit na osobní setkání s autorkami a autory ze Švýcarska, Německa, Rakouska a s jejich překladatelkami a překladateli.

We would like to cordially invite you to our conference Swiss Management Forum.
The Swiss Management Forum will be opened by the economist Tomáš Sedláček. Afterwards successful cleantech projects realised by HST member companies will be introduced in a panel discussion.

We have the pleasure to invite you to an HST evening in the historical premises of Martinic Palace.

3.díl švýcarské podzemní trilogie. Dokumentární film o délce 76 minut.
Volné pokračování filmu Skrytou švýcarskou krajinou o horách, pevnostech a dalších podzemních i nadzemních zajímavostech Švýcarska.

Nový rok –> nový pohled na vaše podnikání 📈 Kdy jindy začít rozvíjet svoji firmu než v lednu? Za pomoci těch nejzkušenějších podnikatelů u nás. A zadarmo. Získáte 15 hodin s odborníkem, jehož pohled může posunout vaše podnikání o několik měsíců před ostatní firmy. Přihlaste se do mentoringového programu DoToho!, který podporuje MHMP, Česká spořitelna nebo právě Česko-švýcarská obchodní komora. Zbývá už jen pár míst!

 

Snímek Ztraceni v Ráji je historicky prvním švýcarsko-českým koprodukčním celovečerním filmem. V Praze a švýcarském Bernu jej natočila debutující režisérka Fiona Ziegler.

Nabídka platí od 22.12. do 26.12.2021

(poslední objednávky 25.12.2021)

Od 1. ledna 2022 dojde ke změnám ve vykazování hlášení v systému Intrastat, které přináší pro právnické i fyzické osoby nové povinnosti, ale také některé výhody.
Víte, co je nutné si v této oblasti pohlídat a proč je třeba zaměřit zvýšenou pozornost na soulad Intrastatu a souhrnného hlášení? Zajímá Vás, zda právě Vaše firma může využít tzv. zjednodušené hlášení?

Rádi bychom Vás pozvali na seminář Novinky v oblasti daní a práva a těšíme se, že se po dlouhé době budeme moci znovu setkat naživo.

Doba covidová přinesla do řízení byznysu a pracovních návyků v českých firmách mnoho změn – a většinou už jsme se na ně dobře adaptovali. Pracujeme on-line, on-line jsou i firemní data, home office a práce odkudkoliv se stává zcela běžnou.

HOW TO STRENGTHEN YOUR MINDSET?

 Dr. Martin Inderbitzin, Neuroscientist and Pancreatic Cancer Survivor Neuroscientific insights and practical methods that will help you to improve your mindset for personal and business success.

Společnost TrustWorthy Investment CZ a.s. , (dále pouze společnost), nabízející komplexní služby v oblasti drahých kovů, numismatiky, diamantů a šperků uvádí na český trh jako první hráč v oboru, ucelený koncept franšízové sítě.

Vítejte v novém podcastu HST. Od této chvíle nás můžete poslouchat kdykoli a kdekoli. Poslouchejte rozhovory s našimi členy a dalšími zajímavými hosty ze švýcarsko-české obchodní komunity.

Ve Švýcarsku byla zrušena veškerá celonárodní opatření proti šíření nemoci Covid-19. Cestování do Švýcarska a zpět do ČR je již bez cestovních omezení – cestující před vstupem na švýcarské a lichtenštejnské území nemusí předkládat výsledky testů, certifikát o očkování nebo prodělání nemoci ani vyplňovat příjezdový formulář. To samé platí i pro návrat ze Švýcarska.

 

VÁNOČNÍ VEČÍREK, KTERÝ SPLŇUJE OPATŘENÍ COVID, ORIGINÁLNÍ, JEDINEČNÝ A ŠVÝCARSKÝ.

Již 8. Švýcarský den v Třeboni se uskuteční v sobotu 22. 8. 2020 od 9:45 do 16:00 v Domě Štěpánka Netolického a na Masarykově náměstí.

Pozvánka na výstavu fotografií Ivany Frolíkové

Výstava se koná v prostorách Laufen Prague Gallery, I. P. Pavlova 5, Praha 2.
Švýcarskou atmosféru vytvoří Trio Alphornistů „Fyrobig Lozärn“.

Pro veřejnost bude výstava otevřená zdarma ve dnech 3. 8.–27. 8. Po–Pá 9.00–17.00.

Kam budou směřovat trendy komerčních nemovitostí v post-koronavirové době?

CBRE Art of Space Awards, volně navazující na pět úspěšných ročníků soutěže CBRE Zasedačka roku, vyhlásila vítěze. Desetičlenná odborná porota v čele s renomovanou architektkou Evou Jiřičnou o nich rozhodla z téměř 250 přihlášek v 6 hlavních kategoriích napříč celým spektrem komerčních nemovitostí. Hodnotícími kritérii byly současné trendy, odrážející se v praktickém využití, designu, nových technologiích a vstřícnosti k životnímu prostředí.

Vážení členové a přátelé komory,

vzhledem k současné situaci s onemocněním COVID-19 pro vás zveřejňujeme aktuální informace o dění ve Švýcarsku a České republice.

Aktualizace 1.11.2020

V první řadě nám dovolte popřát hodně zdraví a štěstí Vám, Vašim kolegům i rodinným příslušníkům.

Věříme, že se Vám daří zvládat současnou mimořádnou situaci.

Právě teď v ČR i na celém světě řešíme pandemii koronaviru a všichni přemýšlíme nad tím, jak ochránit sebe a své blízké. Česká vláda rozhodla o uzavření škol, většiny ochodů a služeb. Kdo může, pracuje z domova, ale ne všichni mají stejné možnosti a příležitosti. Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, se proto rozhodla finančně podpořit ženy z Klubu svobodných matek, které jsou na výchovu dětí úplně samy a nyní se často dostávají do tíživé finanční situace. Podle dostupných informací a organizací, podporujících tuto skupinu lidí, může totiž ošetřovné pro některé samoživitelky stačit akorát tak na zaplacení nájmu.

Informace o provozu prodejny a servisu ekolo.cz během karantény.

Prague Gallery zve všechny příznivce umění na výstavu akademické sochařky Magdaleny Kracík Štorkánové s názvem Mozaikový Laufenomen. Autorka se ve své práci věnuje nejen drobným závěsným mozaikovým obrazům, ale i monumentálním dílům a restaurátorství. Vernisáž proběhne v Prague Gallery ve čtvrtek 16. 1. 2020 od 18 hodin. Originální mozaiková díla můžete v prostorách galerie spatřit od 17. 1. do 27. 2. 2020.

Srdečně Vás zveme na velký charitativní koncert Hvězdy pro Slunce, který se uskuteční v Divadle Bez zábradlí 7. listopadu a vystoupí na něm známí zpěváci a hudebníci, kteří tak podpoří naše Slunce.

Do letošního Swiss Food Festivalu se zařadila kavárna Deserterie na Mírovém náměstí, Designum Café hotelu Golden Key v Nerudově ulici, Bohemian Bistro Rezidence Dvořák na Kampě, Kavárna Kočičí v pražském Karlíně, Bali cafe Prague u Národního muzea, Klub cestovatelů na Masarykově nábřeží, Restaurant Panská Zahrada v Dobřichovicích, Restaurant Clara Futura v Dolních Břežanech, Hotel Leonardo poblíž Karlova mostu a nadační fond Slunce pro všechny.

Srdečně Vás zveme na společnou charitativní akci, která se uskuteční 12. září 2019 v Sokolovské ulici 136 v prostoru Futuramy od 15:00 do 20:00 hodin.

Sochy, které vypadají, že nejsou spojeny se zemí, ale i méně známé malby. Jakmile je jednou uvidíte, těžko si podruhé spletete autora – Alberta Giacomettiho. Vůbec poprvé se k českým návštěvníkům dostává jeho retrospektiva. Výstava Giacomettiho děl pořádaná pražskou Národní galerií bude od čtvrtka otevřena veřejnosti ve Veletržním paláci.

Další zajímavou osobností, které přijaly pozvání do našeho cyklu, je paní Dana Guthová–Seidlová, propagátorka českého skautingu ve švýcarském exilu i doma v Čechách, které její přátele neřeknou jinak než Pirátka. Její neobyčejný příběh před časem zaujal dokumentaristku a produkční Martinu Fialkovou. Zařadila jej nejprve do snímku kořeny ve Švýcarsku, druhého z cyklu dokumentů, mapujících osudy Čechů, kteří odcházeli za svobodou. Po návratu Pirátky do Čech autorka v dialogu pokračovala a doplnila ho o nové souvislosti. Přečtěte si víc v následujícím rozhovoru.

Pozvánka na letní koncerty komorního orchestru MLP 2019 na Šumavě.

Přijměte pozvání na pečení pro dobrou věc a JARMARK, na kterém si můžete zakoupit výrobky od dětí a dospělých se speciálními potřebami z několika zařízení ve Středočeském kraji. Akci pořádá Nadační fond Slunce pro všechny, Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením – Okresní organizace Kladno. Akci podpoří Město Unhošť.

Zveme Vás na oslavy založení Domova dobré vůle v Unhošti Nouzově. Vystoupí kapela Petra Kalendy – MEMORY BAND, pěvecký sbor Slunce pod vedením Kateřiny Procházkové, na klávesy zahraje Vladimír Albrecht. Akci bude moderovat a zazpívá František Konvalinka. Těšit se můžete na dobroty z Kavárny Slunce, tradiční grilování a další pochutiny.

Srdečně Vás zveme na 6. ročník Švýcarského dne v Praze, který se uskuteční v sobotu 13. 4. 2019 v prostorách Ústřední městské knihovny Praha (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1).

Již po sedmé se v Třeboni v sobotu 27. 4. 2019 od 9:45 do 16:00 uskuteční Švýcarský den. Místem konání bude Masarykovo náměstí, Dům Štěpánka Netolického a Opatovický mlýn. Letos se můžete těšit na ukázku tradiční výroby sýra.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s Národní galerií Praha Vás srdečně zvou na Večer ve Šternberském paláci.

 • 18:00 hodin – Komentovaná prohlídka Šternberského paláce
 • 19:30 hodin – Koncert: Jan Krejča – loutna

Spolek ABCD si vás dovoluje pozvat na zahájení tří výstav fotografií švýcarského fotografa Maria Del Curta. 

Společný projekt s francouzkou, hispánskou a nizozemskou komorou a s mezinárodním filmovým festivalem Febiofest.

Rádi bychom vás pozvali na náš stánek Switzerland Tourism na Festivalu krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest, který se uskuteční ve dnech 17. – 20. 1. 2019 na výstavišti v Brně.

Zveme Vás na diskusní setkání, na kterém se budeme věnovat existujícím i plánovaným legislativním změnám zaměřeným na odstranění anonymity vlastnictví holdingových skupin, odhalování daňových struktur a sdílení informací o klientských datech mezi finančními správami po celém světě.

HST obchodní komora Švýcarsko – Česká republika Vás srdečně zve na vánoční večeři v Martinickém paláci.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a společnost Belimo Vás zvou na Vánoční koncert.

Rádi bychom vás pozvali již na sedmý ročník Sametového posvícení, které je inspirováno švýcarskou tradicí festivalu Fasnacht, známého především z Basileje a Lucernu. V sobotu 17. 11. 2018 projde Prahou satirický průvod masek, jež chce humornou formou poukázat na některá palčivá témata současnosti.

Během letošního ročníku se můžete těšit na švýcarské speciality v kavárně Deserterie na Mírovém náměstí, Designum Café hotelu Golden Key v Nerudově ulici a v Kavárně Kočičí v pražském Karlíně.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci se společností Crowdberry Vás srdečně zvou na akci Proč crowd investing? Proč vznikl a k čemu je dobrý investorům a firmám?

Letos se můžete těšit na exkluzivní turnaj, který se uskuteční v pondělí 23. července 2018 na hřišti Beroun Golf Club – prvního neveřejného golfového klubu v České republice. Vedle turnaje hraného na 18 jamek bude připravená i golfová akademie pod vedením profesionálního trenéra, pro ty, kteří se chtějí naučit základy golfu. Na nehráče a doprovod čeká program v areálu. Pro hráče nabízí BGC také možnost zvýhodněného ubytovaní ve vlastním hotelu s možností využití golf fee zdarma den před konáním turnaje.

HST obchodní komora Švýcarsko-Česká republika, Switzerland Tourism a Francouzsko-Česká obchodní komora, si vás dovolují pozvat na Švýcarsko-Francouzské rodinné odpoledne, které proběhne v rámci Rodinného dne Prahy 7.

Srdečně Vás zveme na večer plný zážitků na téma „Design your life“ do Prague Gallery Art of Bathrooms společnosti Laufen CZ.

Společné setkání zahraničních obchodních komor v ČR.

Srdečně Vás zveme ke společnému setkání v prostorách společnosti Laufen.

Již po šesté se v Treboni v sobotu 28. 4. 2018 od 9:45 do 16:00 uskutecní Švýcarský den. Místem konání bude Masarykovo námestí, Dum Štepánka Netolického aZámek Trebon. Iletos si mužete tešit na vystoupení alphornistu zregionu Lucernského jezera.

 

Odchod občanů z komunistickou stranou ovládaného a sovětskými vojsky obsazeného Československa po roce 1968 znamenal nesporné kulturní a intelektuální obohacení Švýcarska. Švýcarské velvyslanectví v České republice připravilo u příležitosti 100. výročí založení Československa výstavu, jejíž základ tvoří portréty dvaceti pěti československých emigrantů.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a společnost Wine World a Lindt Vás zvou na ochutnávku švýcarských vín a čokolád.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a Francouzsko-česká obchodní komora Vás zvou na lyže se Svazem lyžařů a mistrem světa v běhu na lyžích Martinem Koukalem.

HST Chamber of Commerce Switzerland – Czech Republic In cooperation with IMD Alumni Club Lausanne kindly invite you to seminar WHAT NEXT in Family and Private Business

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci se společností PwC Česká republika Vás srdečně zvou na akci Game of Threats.

HST obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a Francouzsko- česká obchodní komora vás srdečně zvou na Curlingový turnaj.

Vydejte se od čtvrtka 17. května do neděle 20. května na prodloužený víkend do země mistrů světa v železničním cestování a stavitelství. Poznejte, proč právě Švýcaři jsou v oboru světovou špičkou – a to navzdory drsnému alpskému terénu. Navštívíte nejkrásnější horskou železnici světa, nejpůvabnější rychlíkovou trať světa, nejdelší železniční tunel světa, nejstrmější ozubnicovou železnici světa + něco navíc! Průvodce: Petr Čermák, autor tří knižních bedekrů do Švýcarska.

Uvedení na trh hodinek Connected je prestižní událost, která si zasloužila mnoho pozornosti už jen díky tomu, že je geekové i všichni ostatní milovníci moderních technologií s nadšením očekávali přes dva roky. Luxusní smartwatch s Android Wear běžící na procesoru Intel v luxusním titanovém pouzdře od TAG Heuer byly poprvé v České republice k vidění a vyzkoušení na velké tenisové party v obřích prostorách hodinářství Koscom.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s mezinárodní poradenskou společností Rödl & Partner Vás srdečně zvou na seminář Zaměstnávání cizinců.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika Vás srdečně zve na exkurzi do Basileje.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika a Kanadská obchodní komora v České republice Vás srdečně zvou ve spolupráci s advokátní kanceláří Rödl & Partner, advokáti, v.o.s. na seminář Autorské právo v podnikatelské praxi.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika vás srdečně zve na event PREMIUM SWISS BRAND – VICTORINOX.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s advokátní kanceláří PRK Partners Vás srdečně zvou na seminář Aktuální vývoj a problémy GDPR.

HST Obchodní komora Vás ve spolupráci s agenturou CzechInvest, společností Deloitte a ABSL zvou na společnou konferenci, která se bude konat dne 8. listopadu v Zurichu.

Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika, Česko-německá obchodní a průmyslová komora a AdvantageAustria (Obchodní oddělení rakouského velvyslanectví v Praze) Vás srdečně zvou na Speed Business Meeting.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika Vás srdečně zve na Business Lunch s Tubou Albayrak, country presidentkou Novartis skupiny pro ČR.

 

Ochutnejte ve dnech 2.–7. října 2017 švýcarské speciality, které si pro vás připravilo devět vybraných restaurací, kaváren a barů v Praze a blízkém okolí v rámci 2. ročníku Swiss Food Festivalu.

 

Zveme Vás k diskuzi na téma Brexit - jak ze švýcarského, tak z českého pohledu.

HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika si Vás dovoluje srdečně pozvat na Konferenci Tak Ukaž, realizovanou ve spolupráci s Marketingovým institutem a Institutem Interní komunikace.

Švýcarská vína v sobě skrývají eleganci, jemnost, vytříbený styl, cit pro detail. Každý region má svůj jedinečný terroir, který se odráží v každé lahvi výjimečného vína. Ušlechtilá vína z Graubündenu, Ticina nebo Valais Vám budou tou nejlepší ukázkou umu švýcarských vinařů. Ke každému vínu jsme pečlivě vybrali ideální kombinaci švýcarských sýrů či jiných delikates, tak aby tento večer byl pro všechny dlouhotrvajícím zážitkem.

Srdečně Vás zveme na schůzky s představiteli předních švýcarských vysokých škol v pohostinství - Glion a Les Roches. Dozvíte se o výhodách studia Glion a Les Roches ve Švýcarsku, Velké Británii, Španělsku a Číně, prestižních oborech a kariérních vyhlídkách.

21. 9. 2017 od 18 hodin  
Program Health Plus | Kartouzská 10, Praha 5, Anděl

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika Vás srdečně zve na seminář Tajemství mobilní kanceláře.

Seminář je určen podnikatelům a majitelům společností, kteří mají zájem získat bližší informace o možnostech a výhodách použití mobilní kanceláře Google G Suite.

Nosným tématem workshopu bude možnost zařazení koupě tradičních švýcarských hodinek jako druh investice. Účastníci se seznámí s nejdůležitějšími fakty ve vysokém hodinářství; s jejich mechanismy, zpracováním, materiály a dalšími náležitostmi, které mají zásadní význam pro správný výběr hodinek.

Institut interní komunikace a Marketingový institut vyhlašuje již 7. ročník soutěže Grand Prix – soutěže projektů z interní komunikace a nově i z marketingu a obchodu. V letošním ročníku se soutěž zaměřuje na problémy, se kterými se firmy aktuálně potýkají a na způsoby jejich řešení.

Přijďte si vyzkoušet unikátní noční golfový turnaj, který se bude konat 1. září v areálu Botanika v Horním Bezděkově. Tradiční turnaj na devět jamek bude hrán při osvětlení loučí se speciálními světelnými míčky. O ne-hráče a doprovod bude postaráno pestrým programem. Můžete vyzkoušet golfovou akademii, produkty kosmetiky JUST, výživové doplňky Nahrin či vína z vinotéky WineWorld.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika využila přátelské nabídky Francouzsko – české obchodní komory a přidala se tak k letnímu tréninku v pétanque na písčitém hřišti před Letenským zámečkem. Trénink proběhl pod vedením Petra Fuksy z organizace Pétanque pro vás.

 

 

Zúčastněte se naší webové soutěže o jízdenky od Jungfraubahnen pro pět výherců a zažijte nezapomenutelné okamžiky během vašeho pobytu ve Švýcarsku. Soutěž se koná od 22. 6. do 31. 7. 2017.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika a Kanadská obchodní komora Vás srdečně zvou ve spolupráci s kanceláří Rödl & Partner, advokáti, v.o.s. na seminář Ochranné známky v podnikatelské praxi.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika a společnost Bacchus vás zvou na ochutnávku švýcarských vín

Akce se koná pod záštitou 1. místopředsedy vlády pro ekonomiku a ministra financí Andreje Babiše a ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové.
 

Společné setkání 14 zahraničních obchodních komor v ČR aneb okolo světa během jednoho večera

 

HST OBCHODNÍ KOMORA ŠVÝCARSKO-ČESKÁ REPUBLIKA, SWITZERLAND TOURISM A FRANCOUZSKOČESKÁ OBCHODNÍ KOMORA, SI VÁS DOVOLUJÍ POZVAT NA ŠVÝCARSKO-FRANCOUZSKÉ RODINNÉ ODPOLEDNE, KTERÉ PROBĚHNE V RÁMCI RODINNÉHO DNE PRAHY 7.

Srdečně Vás zveme ke společnému setkání v prostorách společnosti Novartis.

 

Švýcarské velvyslanectví v České republice a think-tank IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, v. v. i. Vás zvou na přednášku následovanou panelovou diskusí

 

FRANCOUZSKO-ČESKÁ OBCHODNÍ KOMORA, HST OBCHODNÍ KOMORA ŠVÝCARSKO - ČESKÁ REPUBLIKA A REGIONÁLNÍ HOSPODÁŘSKÁ KOMORA BRNO SI DOVOLUJÍ VÁS POZVAT NA SPEED BUSINESS MEETING.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás dovoluje pozvat na konferenci Swiss Management Forum s podtitutelem Work Life Balance

 

Akci určenou všem milovníkům dobrého jídla. Budete mít možnost se seznámit s přípravou tradičních švýcarských pokrmů a ochutnat sýry a vína. Připraven je pro Vás i krátký exkurz do historie švýcarské gastronomie.

Srdečně Vás zveme na 4. ročník Švýcarských dnů v Praze, které se odehrají ve dnech 7.–8. 4. 2017 na různých místech v Praze. Hlavní část programu se odehraje v prostorách Městské knihovny Praha (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1).

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás ve spolupráci se společností PwC Česká republika dovoluje srdečně pozvat na seminář Praktický dopad změny švýcarského daňového systému od roku 2018 – s důrazem na zahraniční společnosti podnikající ve Švýcarsku

Francouzsko-Česká obchodní komora, HST obchodní komora Švýcarsko - Česká republika, Italsko-Česká smíšená obchodní a průmyslová komora a Kanadská obchodní komora v ČR si dovolují vás pozvat na SPEED BUSINESS MEETING. Poznejte členy francouzské, italské, kanadské a švýcarské obchodní komory – 10 firem za 100 minut – nejrychlejší způsob, jak získat nové kontakty. 

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás dovoluje pozvat ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje na obchodní setkání s Ing. Alenou Koukalovou. Tématem snídaně bude obchodování se Švýcarskem.
Dozvíte se, jak navázat vztahy či správně proniknout na švýcarský trh.

HST obchodní komora Švýcarsko-Česká republika Vás srdečně zve na setkání se členy HST u šálku kávy a kde jinde než u mistra oboru, švýcarské ikony – Jura? Zasvětíme Vás do novinek ze světa kávy, kterou budete moci samozřejmě ochutnat. K dispozici Vám budou všechny produkty švýcarské značky. Dozvíte se, jak připravovat míchané nápoje s kávou a můžete se zúčastnit soutěže v latte art. Nebojte, pokud ještě nejste umělci, vše Vás naučíme.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s kanceláří UEPA advokáti s.r.o. Vás srdečně zvou na seminář General Data Protection Regulation.

Díky novému evropskému nařízení „General Data Protection Regulation“ (GDPR) počne od 25. 5. 2018 nová éra ochrany osobních údajů. Toto nařízení s sebou přináší nejen posílení práv fyzických osob, ale i razantní zvýšení sankcí a další nová pravidla, což se velmi výrazně dotkne široké obchodní veřejnosti.

 

Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě Švýcarského stánku na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2017, který se koná ve dnech 16.19. 2. 2017 v Praze na výstavišti v Holešovicích. Pro odbornou veřejnost je veletrh přístupný 16. a 17. 2. 2016, pro veřejnost 18. a 19. 2. 2016.

Zúčastněte se druhého ročníku Veletrhu Věda Výzkum Inovace (VVVI), jehož partnerem je i HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika. Prezentujte své výsledky a svoji činnost v oblasti výzkumu, vývoje a inovací na VVVI 2017 (28. 2. - 2. 3. 2017 na BVV v Brně). VVVI vytváří novou interdisciplinární platformu propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím.

HST Obchodní komora Švýcarsko- Česká republika pro Vás ve spolupráci se s polečností ABB s.r.o. připravily diskuzní oběd s Tanjou Vainio.
Budete mít možnost diskutovat nejnovější trendy z oblasti digitalizace průmyslu a dozvědět se více informací o unikátních technologiích: Yumi světově první plně kolaborativní robot a Microsoft HoloLens umožňující práci s digitálním obsahem jako součást reálného světa.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s advokátní kanceláří PRK Partners s.r.o. Vás srdečně zvou na seminář Švýcarsko – Nová právní úprava označování švýcarského původu a používání označení původu v ČR.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si srdečně dovoluje pozvat své členy a prátelé komory na Novoroční koncert konaný dne 10. ledna 2017

 

HST Vás zve na unikátní česko-švýcarský projekt Anne – Beze strachu hledět na nebe.
Jedná se o představení v netradiční interpretaci opery Gregorije Frida „Anna Franková“ (1968) ve spojení s kontrastním dílem Bohuslava Martinů „Kuchyňská revue“ (1927). Celé představení vznikne propojením vážné hudby s pantomimou.
Divák bude nejprve uveden do bezstarostného dětského světa plného her a fantazie „Kuchyňskou revue“ Bohuslava Martinů.

 

Plánujete proniknout na švýcarský trh, rozvinout Vaše obchodní vztahy či ve Švýcarsku založit společnost?
Právě pro Vás jsme připravili ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky seminář na téma Doing Business in Switzerland.
Součástí jsou přednášky, panelová diskuze s renomovanými odborníky na švýcarský trh a bilaterální jednání.

 

Dne 2. listopadu se v prostorách ČSOB uskutečnila konference Building 4.0 s podtextem Green - Smart Safe and Secure. 

V rámci této konference vyvstala řada zajímavých otázek. Jak budou vypadat pracovní prostory a kancelářské budovy? Budeme tyto prostory v budoucnu ovládat jednoduchou technologií či širší řadou různých technologíí? A dokážou ve výsledku plně pokrývat naše očekávání? Budou opravdu úsporné a efektivní ve svém provozu? Na tyto a mnohé další dotazy odpovídali renomovaní odborníci z mnoha oborů.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika Vás ve spolupráci se Sokolovnou Průhonice zve na podzimní kurz vaření Swiss Cooking Show.

HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika ve spolupráci se turistickou centrálou Switzerland Tourism a podnikatelským klubeme Empiria 21 Vás srdečně zvou na ŠVÝCARSKÝ VEČER V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH.

 

HST Vás ve spolupráci s Nadačním fondem Act for Others zvou na Charitativní Adventní trhy, které se uskuteční 25. - 27. listopadu.

 

Ochutnejte ve dnech 10.–16. října 2016 švýcarské speciality, které si pro vás připravily vybrané restaurace a kavárny v Praze v rámci prvního ročníku Swiss Food Festivalu.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci se společností eNovation s.r.o. Vás srdečně zvou na odborný seminář Dotace pro podniky: podzimní výzvy.

 

HST Vás zve na Veletrh Věda Výzkum a Inovace, kde se setkávají vědci a inovační frimy a domlouvají vzájemně výhodnou spolupráci.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás dovoluje pozvat na exkluzivní představení kolekce Tom Ford Podzim/Zima 2016 do butiku The Brands

Plánujete proniknout na švýcarský trh nebo rozvinout Vaše obchodní vztahy na tomto trhu? Právě pro Vás jsme
ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky připravili pracovní snídani – Swiss Business
Breakfast. Součástí akce jsou přednášky, panelová diskuze a individuální jednání s uznávanými odborníky.

 

Prestižní přehlídka nejvýraznějších divadelních produkcí z celé německy mluvící oblasti, Pražský divadelní festival německého jazyka, se uskuteční od 19. listopadu do 5. prosince 2016 v několika pražských divadlech.

 

Česká republika se letos poprvé ve své historii stane dějištěm jednoho z největších evropských komediálních festivalů. PRAHAha International Comedy Festival bude cílit nejen na české diváky, ale především na anglicky a německy mluvící milovníky stand-up vystoupení. Počítá se s účastí až 50 komiků z celého světa.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás dovoluje pozvat na přednášku Gotthardský úpatní tunel – Nejdelší železniční tunel propojující jih a sever Evropy.

 

Letos se můžete těšit na již 6. ročník oblíbeného česko-švýcarského golfového turnaje, který se bude konat 11. září 2016 v golfovém areálu Botanika v Horním Bezděkově.
Vedle tradičního turnaje hraného na 9 jamek bude připravena i golfová akademie pro ty, kteří se chtějí naučit základy golfu pod vedením profesionálního trenéra. Děti mohou navštívit malou ZOO či se projet na poníkovi nebo velbloudovi. Areál nabízí také možnost ubytování.

 

Ve dnech 10. a 11. 9. 2016 se v Libereckém kraji chystají koncerty orchestru Camerata Helvetica ze St. Gallenu. Představí velikány vážné hudby i současného švýcarského skladatele.

 

Přijměte pozvání na koncert violistky Jitky Hosprové, slovenské mezzosopranistky Evy Garajové a švýcarského orchestru Camerata Helvetica pod dirigentskou taktovkou Urse Schneidera.

Koncert se uskuteční dne 13. 9. 2016 od 19h v kostele sv. Rocha – Galerie Miro, Strahovské nádvoří 1/132, Praha 1. V rámci programu zazní skladby od W. A. Mozarta, O. Respighiho, P. Hindemitha, C. M. von Webera, A. Feldera.

Vstupné je dobrovolné.

 

Přijmete pozvání na malé přátelské setkání u příležitosti 10. výročí založení firmy Florian & Partners AG.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s Rodinným vinařstvím Jedlička, Bořetice Vás srdečně zvou na cyklovýlet s ochutnávkou vín na Moravě. 

 

Tradiční golfová akce na podporu Nadačního fondu Slunce pro všechny, kde se můžete těšit na turnaj na 12 jamek na stablefordové body, pro nehráče bude připravena golfová akademie s trenérem, dále se můžete těšit na setkání s herečkou a moderátorkou Mahulenou Bočanovou, patrony a přáteli Nadačního fondu Slunce pro všechny, kulturní program a malé občerstvení.

V čem spočívá Recept na úspěch největší potravinářské firmy?

 

„Recept na úspěch“. Jaký je? „Naší firmu po celém světě provází dva hlavní elementy: chuť objevovat a vynalézat a osobní nasazení lidí,“ říká generální ředitel Nestlé Česko a Slovensko, Torben Emborg. Díky 150 let trvajícímu podnikatelskému duchu a invenci je Nestlé nyní největší potravinářskou firmou na světě i v České a Slovenské republice.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika si Vás dovoluje pozvat na LETNÍ PARTY, jež se uskuteční ve středu 13. Července a kde oslaví Italsko–česká obchodní a průmyslová komora své 15. narozeniny.

Termín konání Íránsko-středoevropského summitu 2016 v Praze přesunut na březen 2017.

V Kongresovém centru v Praze bude konat první mezinárodní byznys summit nejvýznamnějších podnikatelských subjektů Islámské republiky Írán a zemí střední Evropy.

 

U příležitosti první státní návštěvy ze Švýcarska ve Slovenské republice, se konalo dne 20. června Business Innovation Forum za přítomnosti J. E. Andreje Kisky, prezidenta Slovenské republiky, a J. E. Johanna Schneider – Ammanna, prezidenta Švýcarské konfederace.

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s Pražskou manažerskou akademií, s.r.o. Vás srdečně zvou na
seminář, který Vás seznámí s firemním rozvojovým systémem, který prokazatelně a velmi rychle dokáže: zvýšit prodejní výsledky, kvalitu komunikace ve firmě a kvalitu manažerské práce. Získáte nový pohled na práci s talenty, nové možnosti pro motivaci lidí a marketing vašich služeb/výrobků.

Nový showroom koupelen Geberit v Praze je vynikajícím zdrojem nápadů pro rozmanité koupelny. Ideálně spojuje koupelnové vybavení KOLO, KERAMAG, KERAMAG DESIGN a Geberit ve dvanácti verzích funkčních a oku lahodících koupelnách. Nechte se unášet na křídlech inspirace!

 

Od začátku roku 2014 platná zpřísněná pravidla při postihu, která byla prosazená zájmovými skupinami poškozených, nemohou na základě rozhodnutí Spolkového soudu být posuzována jednotlivě. Zejména rychlá jízda je a bude trestána konsekventně.

 

Švýcarský celní úřad ode dne 4. 4. 2016 zprovoznil telefonickou informační linku pro občany i firmy. Jejím prostřednictvím získáte informace k obecným otázkám týkajícím se celních záležitostí, například k cestám, stěhování se, dovozu a tranzitu zboží včetně alkoholu nebo masa pro osobní spotřebu a dovozu automobilů.

Akce je primárně určena mužům, kde budou mít možnost se seznámit s celou řadou švýcarských produktů. Těšit se můžete na testování modelů vozů ze salonu Emil Frey, ekola ze showroomu ekolo.cz, luxusní pánskou kosmetiku CBN, doutníkovou show a další zážitky. Připravena je pro Vás také soutěž o hodnotné ceny.

 

Dear Alumni and Guests,

Almost everyone knows it - a CAR. However the the Car may be taken from many viewpoints – a symbol of passion, life style, hobby, a toy, art, investment, symbol of personal attitude, sport, collection, history, construction – or for someone just headache. No matter what your attitude to the car is – we would like to invite you to the quite unsual discussion with one of the famous Car addicted persons Radek Pokorny, who has probably the biggest private collection of Cars in Czech republic.

Rádi bychom Vás pozvali na čtvrtý ročník Festivalu Exportu CZ, který se koná ve dnech 15. – 16. června 2016 v Křižíkových pavilonech Výstaviště Praha – Holešovice. Akce je pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a aktivně se jí mezi jinými účastní i naše komora.

 

The event with attendance of H.E. Andrej Kiska, President of the Slovak Republic and H.E. Johann N. Schneider-Ammann, President of the Swiss Confederation will be held at 9.00 AM on 20 June 2016 at the Ministry of Foreign and European Aff airs of the Slovak Republic (MFEA SR), Congress Hall, Hlboká 2, Bratislava.

 

Dne 26. května 2016 se konalo v prostorách společnosti Nestlé Česko s.r.o. 19. Řádné Členské shromáždění HST Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika. Zasedání se účastnilo přes 50 hostů z řad členů, kteří nově do předsednictva kooptovali paní Christiane Hamacher ze společnosti Roche a pana Karla Klímu ze společnosti Endress + Hauser Czech s.r.o. Končící mandát byl opět u dosavadních členů prodloužen s výjimkou pana Boadena, který odešel do důchodu. Protokol z 18. Členského shromáždění byl přijat všemi přítomnými stejně jako ostatní volené záležitosti. Těšíme se na další rok spolupráce.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno, s Francouzsko-českou obchodní komorou, Britskou obchodní komorou v České republice, Nizozemsko-českou obchodní komorou, Severskou obchodní komorou v České republice, Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou zorganizovala Sped Business Meeting v Brně.

Přijďte si v neděli 29. 5. 2016 se svými dětmi užít švýcarský den v příjemné atmosféře areálu Yard Resort.

HST Obchodní komora pro své členy zorganizovala nejvýznamnější odbornou konferenci roku v druhé polovině měsíce dubna. Pro konferenci byl zvolen ověřený formát v podobě dvou hlavních řečníků a následné panelové diskuze.

 

Ve dnech 8.–10. dubna probíhaly nejen v prostorách Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí Švýcarské dny v Praze. Pro hosty byl připraven hlavní program v podobě série přednášek se švýcarskou tématikou, kterou záhájil J. E. Markus Alexander-Antonietty s přednáškou na téma Švýcarsko jako inovativní národ.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika ve spolupráci se Svazem lyžařů ČR, Francozsko-českou a Nizozemsko-českou obchodní komorou zorganizovaly pro své členy víkend ve Špindlerově Mlýně. V neděli 20. března byl pro účastníky připraven bohatý program. Bylo možné zvolit trénink na běžkách s Martinem Koukalem nebo na sjezdovkách s Tomášem Krausem.

 

Konference Gender Gap je dopolední částí vyhlášení výsledků prestižního 23. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2015. Proběhne v paláci Žofín a pořádá ji Česká manažerská asociace.

Motto letošní Gender Gap konference je: „Žena, klíčový faktor úspěchu“ a navazuje na minulý úspěšný ročník, který se setkal s velmi pozitivním ohlasem.

 

V Praze a Brně budou na jaře k vidění moderní stavby, které se v posledních letech objevily na švýcarských horách. Výstava dostala název Postaveno v horách / Nové stavby ve švýcarských horách.

 

V úterý dne 8. března měli naši členové možnost přiučit se švýcarským kulinářským specialitám pod vedením paní Barbary John v kavárně Swiss Cheese na Libuši. Ta si pro přítomné hosty připravila tří chodové menu, do jehož přípravy se museli sami aktivně zapojit :-)

 

 

Členové HST Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika, přátelé Švýcarska a hudby se setkali na Novoročním koncertu, první lednové akci, jejíž již třetí ročník probíhal dne 26. února v prostorách Emauzského opatství.

 

Program na měsíc březen 2016

 

Dovolujeme si vás pozvat na odborný seminář, na kterém se budeme věnovat novým příležitostem v oblasti investičních pobídek a praktickému řešení situací, které mohou v souvislosti s čerpáním investičních pobídek nastat.

 

Akci primárně určenou ženám, kde budete mít možnost se seznámit s celou řadou švýcarských produktů. Těšit se můžete na kulinářské zážitky připravené hotelem, další zajímavosti z oblasti gastronomie, kosmetiky i cestování a mnoho dalšího. Na místě se lze také setkat se zástupci asociace Business professional Women a soutěžit o hodnotné ceny.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika Vás ve spolupráci s Odbornou komisí pro důchodovou reformu Ministerstva práce a sociálních věcí a panem Ivanem Valíčkem zvou na seminář Poznatky z fungování švýcarského důchodového systému.

 

O úspěšnosti konference Doing Business in Switzerland, kterou pro zájemce uspořádala HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká Republika, svědčí i článek z čsopisu Innovation.

 

Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě Švýcarského stánku na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2016, který se koná ve dnech 18.-21. 2. 2016 v Praze na výstavišti v Holešovicích. Pro odbornou veřejnost je veletrh přístupný 18. a 19. 2. 2016, pro veřejnost 20. a 21. 2. 2016.

GALA pro Nadační fond Magdaleny Kožené je prvním oficiálním představením tohoto promyšleného projektu – podpořte svou účastí Magdalenu v realizaci záslužné myšlenky celospolečenského významu a staňte se zakládajícím donátorem fondu.

Od prosince 2015 provozují Šárka a Rudolf Rentsch v centru Prahy první tzv. OK POINT. Jedná se v podstatě o obchodní místo na bázi bankovní pobočky mBank, která se od těch standard-ních liší v tom, že klient tam nemůže pořídit produkty pouze té dané banky, ale většiny všech bank a dalších finančních a pojišťovacích institucí v České republice.

Motivujete dostatečně své zaměstnance?

Dokážete správným způsobem motivovat své pracovníky? Můžete mít totiž sebekvalitnější kolegy, do kterých investujete mnoho zdrojů a úsilí, ale chybí-li jim motivace, je to zkrátka zbytečné. Zpravidla odcházejí či přinejmenším nedosahují takových výsledků, jaké by z Vaší strany byly očekávány.

Od července loňského roku má široká veřejnost možnost využívat služeb autobusového dopravce Nobless Line na každodenní lince spojující českou a švýcarskou metropoli. Mezi Prahou a Bernem však luxusní autobusy zastavují také v dalších městech – konkrétně v Plzni, St. Gallenu a Curychu. Čím však Nobless Line vyniká oproti ostatním dopravcům a jaké jsou jeho hlavní výhody?

 

Pracujete na svojí kariéře? Zajímají vás příběhy úspěšných? Věnujete čas osobnímu rozvoji a chcete se mimo jiné setkat s jednatelkou HST? Právě pro Vás je připravena mimořádně úspěšná akce Ženy sobě, která se uskuteční 18.-19. 3. 2016.

 

Projekt Patronství školáků (od roku 2002 v Ghaně, od roku 2006 v Keni a Beninu) umožňuje dětem v chudých komunitách získat vzdělání. Staňte se patronem školáka a darujte skutečnou a trvalou hodnotu, v současné době čeká na svoji šanci 30 dětí. 

 

Nadace Křižovatka předala 3. listopadu 2015 první čtyři monitory dechu na Dětském oddělení Oblastní nemocnice Kladno, kde budou hlídat novorozené děti ohrožené Syndromem náhlého úmrtí kojenců.

Pro tradiční setkání členů HST v době předvánoční byly vybrány unikátní prostory Observatoře v Žižkovské věži.  Vánoční večeře, pořádaná dne 2. prosince, přilákala přes 70 členských firem. Hosté si užívali výhled na Prahu ze všech tří kabin ve výšce 93 metrů.

 

Česko-německá obchodní a průmyslová komora, Francouzsko-česká obchodní komora a HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika pro své členy zorganizovaly dne 26. listopadu Speed Business Meeting. Na 70 zástupců firem se sešlo v hotelu Jalta, aby se během deseti obchodních schůzek typu one-to-one představili členům partnerských komor a měli tak možnost získat nové obchodní kontakty. 

 

HST ve spolupráci s Brummelovým domem v Plzni zorganizovala pro své členy privátní setkání s prohlídkou. Téměř 30 zájemců se vypravilo v sobotu 21. Listopadu do Plzně, do Brummelova domu, jež byl navržen a realizován architektem Adolfem Loosem, který je považován za jednoho ze zakladatelů evropské moderní architektury, ale i za výraznou osobnost evropské kultury a kritika společenských poměrů na přelomu 19. a 20. století.

Přijměte pozvání na Adventní trhy ve dnech 27.-29. 11. 2015 v prostorách Českého velkopřevorství Suverénního řádu Maltézských rytířů.

 

 

Švýcarsko-slovenská obchodní komora si vás dovoluje pozvat na vánoční setkání, které bude spojeno s výstavou děl akademické malířky Emílie Čisárikové.

 

 

Jednatelka komory, Alena Koukalová, společně s projektovou manažerkou, Terezou Koudelkovou, reprezentovaly Českou republiku a zájmy HST Obchodní komory Švýcarsko - Česká republika ve Švýcarsku na akci partnerské organizace Switzerland Global Enterprise s názvem Impulse: Europe, která se konala dne 29. října 2015 v městečku Zurich-Kloten.

Dne 22. října uspořádala HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a dopravy ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a společností PwC konferenci Doing Business in Switzerland. Konference byla připravena hlavně pro zájemce, jež plánují proniktuní na švýcarský trh či rozvinutí obchodních vztahů se Švýcarskem. O důležitosti dané problematiky svědčí i počet hostů jež přesáhl počet 55.

Park Bertramka ožije 3. října švýcarským Alpabzugem a Pražané tak měli již pošesté možnost užít si švýcarské tradice v centru Prahy.

HST Obchodní komora Švýcarsko-­ Česká republika a Nizozemsko – česká obchodní komora ve spolupráci se společností Polytechna Consulting a.s uspořádaly ve středu dne 23. září seminář na téma Možnosti dotačních příležitostí EU 2015/2016, jež se konal v konferenčních prostorách společnosti PwC.

Členové HST a pozvaní hosté se setkali druhý den veletrhu na pracovní snídani. Přítomné uvítal prezident HST pan Marek Procházka, generální ředitel BVV pan Kuliš hodnotil hojnou účast švýcarských firem na MSV jako platformu pro setkávání a navazování obchodních styků nejen s českými partnery.

 
 

Teribear hýbe Prahou je sportovně-charitativní akce, určená všem, kdo chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Po deset dní máte non-stop příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Vraťte se, kdy máte chuť. Za jednorázový poplatek vám snímací čip zprovozníme na celou dobu.

Dne 3. 9. 2015 Připravila HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika pro své členy a přátele Švýcarska privátní prohlídku Dokumentačního a technického muzea pražské energetiky PRE v Holešovicích.

 

Letecká společnost easyJet oznámila znovuzahájení letů mezi Prahou a Basilejí. EasyJet se na tuto linku vrací po několikaleté přestávce a vyplňuje tak díru na trhu po nedávném zrušeném leteckém spojení SWISSu.

 

Dne 9.6.2015 měli posluchači Českého Rozhlasu, stanice Vltava, možnost poslechnout si poutavé povídání o Švýcarsku a jeho kulturních zajímavostech v pořadu Telefonotéka, ve kterém byla hostem ředitelka českého zastoupení Switzerland Tourism v Praze.

 

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika ve spolupráci s GrowJOB institute Vás srdečně zve na seminář, jehož cílem je pomoci účastníkům s vnitřní organizací firmy, náborem lidí a s prací s nimi. Seminář bude prezentovat jednoduché postupy a nástroje vycházejících z aktuálních vědeckých výzkumů předních světových univerzit. Součástí přednášky budou i konkrétní ukázky z praxe přednášejícího včetně příkladů měřitelných výstupů a případových studií.

Jménem Ministerstva financí, které je Národní koordinační jednotkou Programu švýcarsko-české spolupráce, ve spolupráci s Velvyslanectvím Švýcarské konfederace v Praze, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou a Českou spořitelnou si Vás dovolujeme pozvat na konferenci k PROGRAMU INOSTART.

STAMICOVO KVARTETO

FABIO FABIO DI CÁSOLA - klarinet (Švýcarsko)

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu