Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Nadace Křižovatka předala 3. listopadu 2015 první čtyři monitory dechu na Dětském oddělení Oblastní nemocnice Kladno, kde budou hlídat novorozené děti ohrožené Syndromem náhlého úmrtí kojenců.

Monitory dechu BABYSENSE II, v celkové hodnotě 11880,- Kč, byly pořízeny díky kladenské energetické společnosti Alpiq Generation (CZ), dále jen „Alpiq“, která nákup těchto přístrojů finančně podpořila. Předání se zúčastnili zástupci Nadace Křizovatka, společnosti Alpiq a Oblastní nemocnice Kladno. Monitory dechu převzal primář Dětského oddělení MUDr. Petr Lyer.

Monitor dechu je zařízení, které je umístěno v postýlce novorozenců a přivolá pomoc světelnou i zvukovou signalizací, když se dech miminka zastaví nebo zpomalí natolik, že by ho ohrozil na životě. Právě novorozené děti často nedýchají pravidelně a alarm monitoru upozorní, že miminko nedýchá. Personál tak může situaci okamžitě řešit. S monitory dechu mají v kladenské nemocnici mnohaleté zkušenosti, jsou spolehlivé a lze je velmi snadno obsluhovat.

„Naše společnost podporuje Nadaci Křižovatka a její projekt „Maminko dýchám“ již od roku 2011. Od této doby již do Zlína od naší společnosti putovalo 29 monitorů v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. V letošním roce jsme rozšířili svoji podporu i na kladenskou nemocnici a hodláme v této pomoci i nadále pokračovat.“, říká Milan Prajzler, generální ředitel společnosti Alpiq Generation, která v Kladně a ve Zlíně provozuje moderní zdroje na výrobu elektřiny a tepla.

O Nadaci Křižovatka
Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice po celých 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense II, který je registrovaný u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu nejen hlídá zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka a okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc rodiče, který může v případě potřeby včas poskytnout dítěti první pomoc.

Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice v hodnotě více jak 25 mil. Kč.

O projektu „Maminko, dýchám“
Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko/miminko.

Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců „SIDS“
K „SIDS“ dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo logo Pardubická komoraHK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu