Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

HST Obchodní komora Švýcarsko-Česká republika - historie

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika byla založena 1. 7 . 1991. Její kořeny sahají však daleko hlouběji a to do roku 1972, kdy byla z iniciativy chemických a farmaceutických firem  při příležitosti znovu podepsání obchodní dohody mezi Švýcarskem a Československem založena v Curychu HST Handelskammer Schweiz Tschechoslowakei. 

HST tak již 25 let podporuje hospodářské vztahy mezi Českou republikou a Švýcarském. Jedná se o komoru smíšenou podporující obousměrný vzájemný obchod. Za dobu své činnosti získala komora přes 140 členů zastupujících převážně švýcarské společnosti působící na českém trhu.

HST je řízena předsednictvem, které komoru zastupuje navenek, nejvyšším orgánem je Členské zasedání, jež se schází jednou ročně.

Hlavním cílem komory je propagace a podpora vzájemného obchodu. Zajistit platformu pro setkávání, výměnu kontaktů, informací a zkušeností a vytvoření obchodních příležitostí. Pro své členy komora organizuje minimálně dvě akce měsíčně, které jsou velmi pestré. Mezi pořádanými eventy můžete nalézt: odborné seminář, konference, společenské, kulturní a sportovní akce jako např. golfový Turnaj, Business Cocktail, Swiss Business Breakfast či Vánoční večeři.

HST pracuje nezávisle na Švýcarském velvyslanectví v Praze, nicméně s velvyslanectvím má velmi úzké kontakty. HST je dle smlouvy Mezi Switzerland Global Enterprise a Švýcarským velvyslanectvím v Praze kontaktním místem pro švýcarské společnosti vstupující na český trh.

HST má dlouhodobé zkušenosti s podporou obchodních aktivit.

Mezi nabízené služby patří:

  • Exportní poradenství (švýcarský trh)
  • Zajištění hospodářských analýz českého a švýcarského trhu
  • Vyhledání obchodních partnerů na švýcarském a českém trhu
  • Servis pro členy
  • Informační servis a základní poradenství o švýcarském trhu
  • Zastoupení na veletrzích
  • Pořádání akcí ve spolupráci s S-GE, SEC Obchodní komorou Švýcarsko – střední Evropa, státními institucemi a dašlími partner
  • Networking

 

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo partner seclogo partner koalice SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu