HST
HST.cz HST.en HST.de

Alpiq Services CZ s.r.o. drives in Prague an important Service Center that hosts entire teams and many employees for various Alpiq divisions. Business processes such as information technology, human resources management, and finance are present already. The Service Center in Prague is considered a key competence for fast initiatives, dedicated growth or scalability of teams, and agile business reactions. It contributes to Alpiq's sustainable energy business with equivalent, costeffective professionals, dedicated to business excellence throughout Alpiq's activities.

– Po loňském spuštění německé verze e-shopu plánuje Freshlabels pokračovat v postupné expanzi do západní Evropy. Průkopník v oblasti udržitelné módy pracuje na rozšíření byznys modelu prostřednictvím inovativních projektů a má v plánu dále rozvíjet svou pokročilou e-commerce platformu. Na realizaci těchto cílů chce získat kapitál v objemu 1,5 mil. eur (zhruba 39 mil. Kč) od soukromých investorů investiční platformy Crowdberry.

Změnu na významné pozici hlásí Schindler CZ, a.s., dceřiná společnost mezinárodního koncernu Schindler, který je předním světovým dodavatelem výtahů, eskalátorů a souvisejících služeb. S účinností od 1. listopadu 2020 se jejím předsedou představenstva a zároveň generálním ředitelem stal Ing. Branislav Baláž. Zodpovědný je za aktivity v České republice i na Slovensku. V obou funkcích nahrazuje Dr. Ing. Jána Fabiána, který je zastával v posledních šesti letech.

Michiel Kernkamp nastoupí na pozici generálního ředitele Nestlé Česko a Slovensko dne 1. října. Sídlit bude v Praze, odkud bude mít přímou odpovědnost nejen za Česko a Slovensko, ale od 1. ledna 2021 také za Maďarsko, Polsko a pobaltské státy. Michiel vystřídá ve funkci současného generálního ředitele Torbena Emborga, který řídil podnikání Nestlé na českém i slovenském trhu od roku 2010 až do současnosti.

Cestovní ruch je v Praze klíčovým odvětvím. O aktuální situaci jsme si povídali s Jürgem Zwahlenem, švýcarským realitním specialistou a hoteliérem v Praze.

Momentálně se jen těžko odhaduje, jaké výzvy nás v nejbližších týdnech a měsících čekají. Dopady koronaviru a pandemie nemoci Covid-19 mají vliv na osobní i profesní život každého z nás. Nacházíme se v bodě zlomu, ať už ekonomicky, nebo geopoliticky. Naše ekonomiky se z pandemie budou ještě dlouho vzpamatovávat. Dobře řízenými investicemi se zaměřením na kvalitní zakladatele, správné sektory a produkty je ale možné i takovýto krizový stav obrátit ve výhodu a konzistentně vytvářet atraktivní kapitálové výnosy pro investory. Lokálně.

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, jmenovala Katarínu Brydone do funkce vedoucí oddělení investic do nemovitostí (Head of Investment Properties) s účinností od 1. června 2020. Nahradí přitom Chrise Sheilse, který se po čtyřech úspěšných letech strávených na této pozici rozhodl (v souvislosti s povýšením své manželky Clare Sheils do funkce generální ředitelky CBRE) pro kariérní změnu.

OM Consulting, přední česká poradenská společnost v oblasti stavebnictví a nemovitostí, utržila loni rekordních téměř 100 milionů korun. Oproti předchozímu roku je to nárůst o 51 % a pozici mezi top nadnárodními konkurenty dokládá i řadou významných klientů a projektů.

Vážení klienti,

chtěl bych Vás jménem firmy informovat, že i my jsme vzhledem k pandemii koronaviru přijali příslušná opatření. K ochraně zdraví nás všech jsme se rozhodli, že budeme v následujících týdnech pracovat v režimu home office.

Termín „dark patterns“ byl poprvé použit psychology v roce 2010 v souvislosti s boomem e-commerce, který se váže ke způsobu designování webových stránek. Dark patterns (volně přeloženo jako temné vzorce nebo „odvrácený kód“) jsou záměrně naprogramované vnitřní prvky webu, které mají za cíl uživatele oklamat a přinutit ho, aby udělal něco, co ve skutečnosti nechce.

PŘIJMĚTE NAŠE POZVÁNÍ NA TQL DAY.

Prožijte den s našimi hosty, kteří Vám přinesou spoustu informací a nových pohledů, které můžete využít ve svém životě. Těšit se můžete jak na známé tváře, kteří už na TQL days přednášeli, tak i na nováčky. Témata přednášek jsou zaměřeny na osobnostní rozvoj, etiketu, finanční gramotnost, umění naslouchat nebo zdravé návyky.

HTMi, neboli Hotel and Tourism Management Institute, je vyhlášenou hotelovou školou ve Švýcarsku, nedaleko od města Luzern. Současně umístěná na 14. místě celosvětově a mezi top 5 Švýcarskými hotelovými školamii dlw QS Ranking. Škola poskytuje svým studentům nejen kvalitní vzdělání v oblasti hotelnictví a turismu, automatickou součástí studia je také získávání zkušeností z praxe, zejména v rámci stáží v předních hotelech a restuaracích po celém světě.

Od ledna 2019 nás opět čeká rozsáhlejší novela zákona o DPH. Vedle této novely přibyla řada dalších novinek, o které bychom se s vámi rádi podělili. Proto vás zveme na seminář zaměřený na změny v oblasti DPH, který budeme organizovat na konci roku 2018.

Prahu navštíví zástupce švýcarských vysokých škol Glion a Les Roches

27. září se v Praze uskuteční prezentace předních švýcarských vysokých škol v oboru pohostinství.

Kulturní léto v srdci Šumavy si dnes sotva dokážeme představit bez tradičního koncertního cyklu souboru Musica Lucis Praga. Letošní sezóna však přináší novinku, vedle instrumentalistů se souborem vystoupí poprvé též pěvec. Bude jím na koncertu v chrámu sv. Markéty v Kašper - ských Horách 15. července vynikající mladý barytonista Daniel Klánský.

Realizujete stavební zakázky? Potýkáte se přitom s nejrůznějšími problémy a spory a zajímá Vás, jak tyto spory řešit a zejména, jak jim předejít? Zajímá Vás, jaké dopady do realizace zakázky mají např. vady v projektové dokumentaci a kdo za ně odpovídá? Kdy můžete požadovat zvýšení ceny zakázky? Nebo jak správně provést změny realizované zakázky? Jak řešit reklamace nebo naopak, jakou reklamací není potřeba se zabývat?

Praha, 6. listopad 2017: Jubilejní desátý ročník firemního žebříčku Právnická firma roku při-nesl mezinárodní poradenské kanceláři Rödl & Partner opět úspěch. Pošesté Rödl & Partner získal ocenění Právnická firma roku v oboru daňového práva, stejně jako i ocenění v dalších oblastech.

Dovolujeme si Vám oznámit, že jsme v letošním jubilejním 10. ročníku soutěže Právnická firma roku získali nejvyšší klientské ocenění. Cenou Právnická firma roku 2017 za nejlepší klientské služby jsme obzvláště poctěni a potěšeni, neboť je důkazem spokojenosti těch, pro které pracujeme.

 

Novým členem HST je společnost WineWorld provozující wine bar Bottles Na Poříčí. Nabídka je velmi široká včetně švýcarských vín.

 

Dr.iur. Julius Effenberger, rozený Pražák z Podolí pod Vyšehradem, polyglotní švýcarský advokát, před léty přispíval do Zpravodaje a do nedávna do Neue Zürcher Zeitung a zpracoval okolnosti smrti Jana Masaryka v divadelní hře, kterou k padesátému výročí události uvedl curyšský Schauspielhaus v scénickém čtení.

 

 

Síť značkových prodejen kávovarů JURA, má novou prodejnu v Praze. Po prodejně JURA store v Bratislavě, která byla otevřena v roce 2014, se dočkala i Praha a má svůj JURA store. V kamenné prodejně JURA store najdete kompletní portfolio kávovarů švýcarské značky JURA.

Čeká vás důležitá akce a vy chcete už večer vypadat mladší nebo alespoň odpočatě a svěže? Na Brandeis Clinic máte na výběr hned z několika možností, jak zkrásnět. A jaké možnosti se tedy nabízejí?

Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic, Embassy of the Republic of Croatia, Confederation of Industry of the Czech Republic and Agency for Investments and Competitiveness Croatia would like to invite you cordially to the seminar INVESTMENT OPPORTUNITIES IN CROATIA organized on the occasion of official visit of Speaker of the Croatian Parliament H. E. Mr. Božo Petrov in the Czech Republic.

Nechte se zlákat příběhy umění. Poznejte zblízka svůj orchestr a výjimečný odkaz rodiny Lobkowiczů. Pozvěte své přátele či obchodní partnery na večery s neopakovatelnou atmosférou, podpořte tím umělecké plány PKF – Prague Philharmonia.

 

V letošním 9. ročníku soutěže - Právnická firma roku – získala PRK Partners hlavní cenu Právnická firma roku 2016 pro domácí kancelář. Umístění získala hned ve dvou kategoriích: v oblasti Bankovnictví a finance a v oblasti Právo obchodních společností.

Soubor zobcových fléten Flauto Giubiloso, který v příštím roce oslaví 20. výročí svého působení v Praze 4 – Modřanech a hrál již téměř ve všech koutech České republiky, přijal pozvání předvést své hráčské umění v městečku Pany v kantonu Graubünden ve Švýcarsku.

Slavnosti nejen klasické komorní hudby

 

Dotačně-poradenská společnost je zaměřena na podnikatelský, průmyslový, technologický, ICT a veřejný sektor. Aktuálně administruje více než 440 projektů v hodnotě přes 15,3 mld. Kč. Úspěšnost při schvalování projektů je více než 96 %.

Florian & Partners AG, akciová společnost se sídlem v Chamu, kanton Zug, poskytuje komplexní finanční a obchodní poradenství rodinám a soukromým osobám, tzv. služby Family Office.

Tradiční konference se uskutečnila za přítomnosti více než sta účastníků v Parkhotelu Praha.

Průvodcem celého programu se stala pianistka, skladatelka a zpěvačka Hana Robinson. „Já sama jsem byla diagnostikována před třicátým rokem života. Život přináší různá úskalí, ale i výzvy, které člověka mohou posílit a otevřít mu nový pohled na život.“ Moderátorka přivítala čestné hosty Jarmilu Fajnorovou, prezidentku Slovenského zväzu sclerosis multiplex (SZSM) a místopředsedkyni Helenu Bottkovou. Přivítala je předsedkyně Unie Roska Brno, RNDr. Kamila Neplechová.

 

V červnu 2016 bude uveden do zkušebního provozu nejdelší tunel na světě - Gotthardský úpatní tunel. Tento železniční tunel je součástí projektu NEAT, který vznikl za účelem zlepšení železničního tranzitu Švýcarskem ve směru sever-jih. K jeho uvedení do provozu přispěla mimo jiné i společnost AMATIC s.r.o. (Jíloviště), a to vysoce specifickým řízením a řídicími systémy v oblastech větracích a chladicích systémů a požárních signalizace. Všechny tyto systémy přispívají k bezpečnosti v tunelu a udržují zde optimální klima. Specialisté pro průmyslové řízení museli při své práci na stavbě století čelit velkým výzvám.

 

Švýcarská značka JURA je na světě jediným opravdu specializovaným výrobcem automatických kávovarů. Její know-how dává vzniknout mimořádným strojům na přípravu té nejkvalitnější kávy a současně se promítá jedinečného designu severského stylu. JURA nyní dosáhla ve své historii milníku, který zaslouží bezesporu uznání – vyrobila již čtyři miliony kávovarů pro přípravu kávových specialit.

Model Obaly je již několik desítek let jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti výroby kompletního sortimentu kartónových obalů. Švýcarská skupina Model Holding AG privatizovala jeden z největších závodů tehdejších Olšanských papíren v roce 1992. Od té doby se společnost Model Obaly rozrostla o další 3 výrobní závody v České republice, a to jednak výstavbou zcela nového závodu na zelené louce (Nymburk) a jednak akvizicí firem v Moravských Budějovicích a v Hostinném. V současné době zaměstnává více než 1 300 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu více než 4,5 mld. Kč.

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu