Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Dne 22. října uspořádala HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a dopravy ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a společností PwC konferenci Doing Business in Switzerland. Konference byla připravena hlavně pro zájemce, jež plánují proniktuní na švýcarský trh či rozvinutí obchodních vztahů se Švýcarskem. O důležitosti dané problematiky svědčí i počet hostů jež přesáhl počet 55.

Přítomné hosty přivítal a konferenci slavnostně zahájil viceprezident komory pan Jiří Jirkovský, který poté předal slovo moderátorovi večera panu Jaroslavovi Mitášovi, jež měl večer v režii. Hosté měli možnost vyslechnout šest zhruba 20ti minutých přednášek zaměřených na různá témata od obecné části ke kontkétnějším. Zásady proč je Švýcarsko vhodnou nejen ivestiční lokalitou pro podnikání nám obeznámil pan Oliver Bertschinger ze společnosti Switzerland Global Enerprise. Konkrétní pomoc na regionální úrovni ze strany Greater Geneva Bern Area při zahajování obchodních aktivit prezentovala paní Iris Gaudras. Při podnikání nelze opomenout právní aspekty, o nichž hovořila paní Lucy Gordon ze společnosti MME Legal AG. Neméně důežité daňové otázky spojené se vstupem na švýcarský trh prezentoval pan Karel Herbst ze společnosti PwC. Zapomenout bychom neměli ani na Maxe Steinera ze společnosti SEC, jež seznámil hosty s nabídkou služeb komory SEC.

 

Přítomným hostům nejblíže byl jistě pan Jiří Bláha z RS DYNAMICS, který prezentoval své osobní zkušenosti se zakládáním podniku ve Švýcarsku.

Na velmi zajímavé prezentace panelistů navázala bohatá diskuze, která musela být dokonce z časových důvodů přerušena. Hosté pokračovali v debatách při občerstvení ještě dloho po skončení oficiální části.

 

Připravena byla také bilaterální jednání s vybranými panelisty.

 

Pro případ, že jste se nemohli účastnit či by Vás zajímalo více datailů, neváhejte se podívat na prezentace panelistů či kontaktovat tým HST.

 


 

Prezentace účastníků

Greater Geneva Bern Area

MME legal

PwC Česká republika

SEC

Switzerland Global Enterprise

RS DYNAMICS

LIKO-S

 


Fotogalerie:

 

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

Doing2015-1

 

 

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo logo Pardubická komoraHK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu