Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Velmi oblíbený zájezd se opravdu drží hesla "To nejlepší ze Švýcarska" – nechybí zde nic, co by neměl žádný návštěvník této země vynechat: jízda lanovkou a nejrozšířenějším švýcarským veřejným dopravním prostředkem – vlakem, návštěva čokoládovny a sýrárny, jedno z nejkrásnějších švýcarských měst – malebný Luzern.

 

 

25. – 30. srpna 2017

 

Cena: 11 390 Kč

 

1. den: odjezd večer z ČR, noční přejezd přes SRN do Švýcarska


Quicktour luzern2. den: ráno přijedeme do oblasti Luzernu, dopoledne navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Švýcarska - Luzern na břehu řeky Reuss, projdeme se podél jezera Vierwaldstätter See s pohledem na vrchol hory Pilatus (2 132 m n m.). Nejslavnější památkou města je dřevěný most s kaplí Kappellbrücke. Odpoledne se přesuneme na ubytování do Interlakenu.

26. 8. mezi 17:00-18:00 hod. začíná zahájení slavnosti UNSPUNNEN v malebném Interlakenu. Slavnost bude pokračovat programem na Schweizer Platz. Tato lidová slavnost se pořádá jednou za 12 let a je považována za největší a nejkrásnější folklórní událost na světě. Čeká Vás nezapomenutelná přehlídka švýcarského folklóru – krojovaní pastevci, nebojácní zápasníci, lidová hudba a pradávné tradice a zvyklosti.

Navštivte webové stránky slavnosti www.unspunnenfest.ch

 

3. den: po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat:
a) do Grindelwaldu vlakem nebo pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny anebo do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny.
Odjezd busem na ubytování. Možnost individuální návštěvy festivalu Unspunnen.


4. den: ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - exkurze v čokoládovně Schuh s ukázkou ruční výroby a ochutnávkou nejjemnější švýcarské čokolády, možnost nákupu čokoládových pralinek (vstup 15 CHF zahrnuje výklad a ukázky výroby, ochutnávku čokolády a dárek). Možnost individuální návštěvy festivalu Unspunnen.


Quicktour zermatt5. den: ráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4 477 m n m., 25 vrcholů vyšších než 4 000 m n m.; z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky: Gornergrat, Sunneg, Klein Matterhorn či Matterhorn Glacier Trail. Večer odjezd.


6. den: návrat do ČR v poledních hodinách

 

Cena zahrnuje: 3 noci v hotelu *** City Hotel Oberland přímo v centru Interlakenu, 3x polopenzi, dopravu busem, průvodce


Cena nezahrnuje: vstupné a lanovky (cca 180 CHF), 1lůžkový pokoj (3 000 Kč), komplexní cestovní pojištění 204 Kč/os, Poznámka: odznak na vstup do festivalového zázemí UNSPUNNEN 450 Kč/os. (nutno objednat při sepsání smlouvy)

 

 

Partneři / Partners

partner seclogo partner seclogo partner seclogo partner seclogo partner koalice SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 Sear czech logo

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

 

 

 

 

 

Menu