HST
HST.cz HST.en HST.de

Jak je už několikaletou tradicí, s koncem léta přichází vždy nový SWISSmag – časopis, který sleduje to nejzajímavější a nejpůvabnější ze Švýcarska. Na co se tentokrát můžete těšit? Nejvíc stran spolykalo narozeninové téma, kterému vévodí číslo 150. A kdo že už je tak starý? Zimní dovolená! Právě před tolika lety se totiž ve Švýcarsku uskutečnil první zimní rekreační pobyt. Ve SWISSmagu se dozvíte detaily nejen tohoto příběhu, ale i další informace z minulosti zimní turistiky i horké novinky dneška a tipy potřebné pro plánovaní zimní dovolené. I další příspěvky jsou pak spojovány jubilei. 50 let slaví švýcarská letka, o které najdete v tomto SWISSmagu rozsáhlý obrazový článek, stoletá je pak dráha do střediska Arosa, v němž provedeme rozhovor s původně českým vynálezcem lyžařských šponovek. Podíváme se na zoubky švýcarské legendě, noži Victorinox, strávíme 48 hodin v Bernu, ochutnáme švýcarské sýry… A na závěr časopisu vám, milí čtenáři, slíbím smetanový polibek!

 

 

 

SWISSmag 11 vychází 25. 9. 2014

 

Předplatné časopisu SWISSmag můžete objednat zde.

 

Časopis si můžete objednat i v ESHOPU.

 

 

Zde přinášíme náhledy několika stran z časopisu SWISSmag 11:

 

Nebeská patrola

Vystoupení elitních armádních pilotů na pestře zbarvených letounech bývá vyvrcholením leteckých dnů pořádaných kdekoliv ve světě a téměř každý stát se pyšní týmem předvádějícím leteckou akrobacii na vojenských letounech. Výjimkou není ani Švýcarsko, jehož Patrouille Suisse letos oslavuje padesáté výročí svého založení.


 

Victorinox - švýcarská armádní legenda

Švýcarsko 19. století nebylo prosperující zemí. Spíše naopak. Neutěšená hospodářská situace vyhnala do světa spoustu mladých Švýcarů, ale našli se i takoví, kteří uspěli ve Švýcarsku. Jedním z nich byl Karl Elsener, muž, který stál za vznikem legendy – švýcarského „armádního“ nože Victorinox.


 

Esej o lidech, o místě, o poselství

Švýcarská architektura a její souznění s krajinou dokáží inspirovat. Takhle zaujala studentku architektury Zuzanu Ferencovou, která putovala po stopách dvou slavných švýcarských architektů – Petera Zumthora a Giona Antoniho Caminady.


 

Jak Hans Jelen z Arosy vynalezl šponovky

Proslulé lyžařské středisko Arosa je rodištěm „vynálezce“ šponovek Hanse Jelena, jehož rodiče přišli do Švýcarska z Čech na konci 19. století.


 

48 hodin v Bernu

Víte, proč se vlastně Bern stal hlavním městem Švýcarska? Protože leží na rozhraní německy a francouzsky mluvících částí, a tak volba padla na něj. Oproti Curychu i Ženevě utíká život v Bernu pomaleji a rozhodně se nevyplatí nikam spěchat. Zlé jazyky tvrdí, že obyvatelé Bernu jsou celkově zpomalení. To pravda není, ale třeba řeč tu plyne v uvážlivém tempu. A tak by si zde měl turista užívat klidu a pohody, které zde vládnou.


 

Zimní turismus slaví kulatiny - má 150 let

Americký herec Truman Capote kdysi podotknul, že mladá generace si váží stáří pouze tehdy, jde-li o víno, whisky a nábytek. Letos stopadesátiletá tradice švýcarského alpského turismu si však zaslouží obdiv stejně jako archivní chardonnay či dobře uzrálá skotská – a to nejen mladé generace. Jako hostitelé osmi světových šampionátů v alpském lyžování (včetně toho úplně prvního) a dvou olympijských her se Švýcaři mohou pyšnit lyžařskými středisky, v nichž se snoubí historie s moderním přístupem, rozvinutý byznys s nedotčenou přírodou i tradice s pokrokem.


 

Jaká bude letošní zima ve Švýcarsku? Nabitá zajímavostmi

Zajímavé akce, nové lanovky, bohatá nabídka pro rodiny – tady je seznam novinek, které si na letošní zimu připravily švýcarské lyžařské areály a města.


 

Lanovky už ke Svatému Mořici patří více než sto let

Je tomu 150 let, co se ve Svatém Mořici ve Švýcarsku zrodil zimní turismus. Už více než sto let jsou jeho nedílnou součástí i lanovky a vleky.


 

Stoletá Arosabahn

Pro většinu milovníků bílé a chladné zimy představuje švýcarská železnice z Churu do Arosy sice spolehlivý, leč poněkud pomalý dopravní prostředek ke splnění jejich tužeb. Zato pro nás – obdivovatele železnic – znamená tahle dráha, jež právě letos slaví 100. narozeniny, o dost víc. Zkuste se s námi vyvézt na lyže a přitom si zahrát na vlakové fanoušky. Nebude to zase tak těžké: nad tratí sráz, pod tratí sráz a mezi tím se proplétají jasně červené vláčky Rhétské dráhy. Neboli slušná porce adrenalinu, aniž se postavíte na lyže.


 

Adrenalinové Švýcarsko

Švýcarsko – to není jen země, pro zážitkovou a pohodovou dovolenou. Konají se tu také kempy, které mají za úkol zdokonalit účastníky třeba ve freeridu, telemarku či skialpinismu. Podmínky jsou tu pro to ideální! Zúčastnit se můžete několika akcí.


 

Smetanový polibek

Slazený pečený vzduch v albuminu s přelivem z šedesátipro­centního tuku. Dostal by na to někdo chuť? Naštěstí nikdo, a tak to všechno zůstane jen a jen pro mne.


 

A mnoho dalšího najdete v aktuálním SWISSmagu 11.Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu