HST
HST.cz HST.en HST.de

Časopis zaměřený exkluzivně na Švýcarsko vám představí možnosti vodních radovánek v čistých švýcarských tocích, odhalí příběh rodiny Piccardů a projektu solárního létání, pozve vás na 15 zajímavých túr v nedotčené krajině, a také odhalí zajímavou pouť z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska. A to není zdaleka vše.

SWISSmag 26 vychází 10. 3. 2022

Zde najdete více informací o předplatném časopisu SWISSmag

Časopis SWISSmag si můžete objednat i v E-SHOPU.

Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na Issuu.com, Alza media nebo na portálu Floowie.

  

Ukázky z obsahu:

Digitalizace a udržitelnost - Společná témata Čechů a Švýcarů

Lorenza Fässler působí jako zástupkyně vedoucího mise na švýcarském velvyslanectví v Praze. Pro SWISSmag jsme si povídali o její agendě, společných cílech Čechů a Švýcarů i ekonomické diplomacii.

 

Jak chudý Švýcar na Moravě zbohatl…

Kdo by se kdy nadál, že by v nějaké malé švýcarské vsi starousedlíci věděli, kde leží Kroměříž, Brno nebo Olomouc, a jména těchto vzdálených měst měli nadto uvedena na fasádě vlastního kostela! A věřili byste snad, že nejenže si dřív jezdili Švýcaři vydělávat do Čech a na Moravu, ale že si v našich krajích mohli vydělat tolik, aby si za nastřádané peníze doma ve Švýcarsku postavili celý kostel! Ten svět je nějak divně naruby…

 

Na počátku éry solárního létání aneb sluneční mise Bertranda Piccarda

Od prvního přeletu kanálu La Manche uběhly ani ne tři desítky let, než se létání stalo běžně dostupnou veřejnou dopravou. V roce 2016 přelétl první elektrický letoun čistě na solární pohon zeměkouli. Kolik času bude potřeba na to, aby lidstvo elektrifikovalo svou leteckou dopravu?

 

Mattoni 1873 podporuje Zálohujme.cz

Zálohované skleněné lahve se vrací do oběhu téměř všechny, podobně by to mohlo fungovat také s PET lahvemi a plechovkami.

 

Švýcarský milník Césara Ritze

Král hoteliérů a hoteliér králů, to je navždy César Ritz. V rodném Švýcarsku po něm mnoho stop nezbylo. Vlastně jen v Lucernu, kde kdysi šéfoval hotelu National. Tady se naplno rozjela snová kariéra muže, jehož jméno se v angličtině stalo základem výrazu „ritzy“, překládaného jako hogofogo či nóbl.

 

Švýcarsko jinak 15x a vždycky udržitelně

Nedotčená příroda dokáže každého chytit za srdce. Zelené Švýcarsko se svou záplavou čtyřtisícovek, horských jezer, divokých soutěsek a hlubokých lesů je symbolem dnes již tak vzácné krajiny v původní podobě. V kombinaci s pověstnou sítí železnice, vodních cest a perfektních cyklostezek země helvétského kříže představuje ideální destinaci pro každého, kdo zvažuje udržitelnou dovolenou.

 

Švýcarské vodní radovánky

Léto ve Švýcarsku umí být překvapivě parné. V údolích velehorské země pak přijdou velice vhod estré vodní radovánky – koupele, ale i popíjení čerstvé pramenité vody přímo v centrech měst.

 

Pěšky Švýcarskem odspoda až nahoru aneb po svých z nejnižšího do nejvyššího bodu Švýcarska

Nejnižší bod Švýcarska je Lago Maggiore (193 m n. m.), nejvyšší Dufourspitze (4 634 m n. m.). Překonat vzdálenost mezi těmito švýcarskými extrémy vlastními silami se pokusila už spousta lidí a oficiální časový rekord drží Andy Steindl, který to zvládl za 8 hodin. On ovšem zvolil nejkratší linii a část překonal na kole. Jaké to je jít pěšky a pouze po území Švýcarska?

 

Kořeny vína

Módním trendem jsou potraviny s příběhem. Ale mnohem lepší než si takový příběh koupit, je ho prožít. Jak se dá prožít příběh vína? Procházkou po vinicích.

 

 

Předplatné si můžete objednat ZDE.

 

 


Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu