Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Dlouhé léto se opět převaluje do chladného podzimu, který nikoho nenechává na pochybách, že se ho už brzy chystá rozcupovat skutečná zima. A to je pravidelný čas na druhé vydání časopisu SWISSmag v daném kalendářním roce. Právě zima i do tohoto časopisu tradičně proniká. Ne že by snad studil. Zima se ale hlásí už na obálce nenápadným logem Update your winter, za nímž se skrývá celá paleta občas i překvapivých zimních aktivit, která se ve Švýcarsku nabízí. Zdaleka nejen lyže, sáňky či brusle, Švýcarsko v zimě nabízí mnohem pestřejší paletu barev. Ale to je jen část SWISSmagu 17, který jako tradičně přináší témata všeho druhu, od historie přes kulturu až po byznys.

 

SWISSmag 17 vyšel 14. 9. 2017

Předplatné časopisu SWISSmag můžete objednat zde.

Časopis si můžete objednat i v ESHOPU.

Časopis SWISSmag ve verzi pro tablety a chytré telefony si můžete zakoupit na portálu PUBLERO nebo na portálu Floowie.

 

 


 

1917 - Jak ovlivnila Švýcarsko revoluce v Rusku?

Švýcarsko a Rusko spojují události z období před i po roce 1917. V Rusku v roce 1917 proběhla únorová a říjnová revoluce. Je tomu 100 let, a proto je třeba si tento důležitý dějinný milník připomenout.

 


 

Jak Čecho-Švýcar Kolinsky objevil Menzela a Martinů

Jako sólový pianista miluje Bohuslava Martinů, a tak mu v Basileji zařídil festival. Jeho nejoblíbenějším režisérem je Jiří Menzel, proto o něm natočil dokumentární film, který měl nedávno premiéru. „Jsem houževnatý,“ říká o sobě Švýcar Robert Kolinsky, jehož rodiče emigrovali z Česka do Švýcarska.

 


 

100 let švýcarské národní turistické kanceláře

Založení švýcarské turistické centrály (Schweizerische Verkehrszentrale, SVZ, dnes nazývané Switzerland Tourism či Schweiz Tourismus) proběhlo už před celým staletím, v roce 1917. Stalo se tak v hlavním městě Bernu a koncepčně řízená propagace cestovního ruchu ve Švýcarsku záhy expandovala do mnoha svých zahraničních poboček. Ta pražská byla založena v roce 1926.

 


 

Viktorinox - 10 tipů na praktické dárky

Victorinox – to už nejsou jen originální švýcarské nože. Firma dnes také vyrábí nože pro domácnost, hodinky, zavazadla, oblečení i parfémy. Najdete je u milionů lidí po celém světě.

 


 

První horská záchranná akce

Letecké záchranářství se zrodilo ve Švýcarsku. A to jako následek neštěstí v roce 1946, kdy americké letadlo Dakota nouzově přistálo ve výšce 3 300 metrů na ledovci Gauligletscher ve východní části Bernských Alp. Přežilo všech dvanáct pasažérů, zůstali ovšem uvězněni vysoko v horách. Šance na jejich záchranu tak byly mizivé.

 


 

Zima ve Švýcarsku - víc než jen lyžování

Zimu si spojujeme s lyžováním. Až možná trochu zapomínáme, že zimní období nabízí mnohem více podob a aktivit, které zdaleka nesouvisejí pouze s lyžemi. A dokonce nutně ani se sněhem. Tématem zimy může být led, ale i opačná forma téhož živlu – horká termální voda. V zimě se ale dá i cestovat za kulturou, gastronomií, historií či prostě zábavou. Nakonec ani není potřeba mít přesně definovaný cíl a atrakci. Vlastně stačí, když necháme promluvit zimní krajinu. Její řeč je jiná, tišší, tajemnější a hlubší. A možná právě ona nám předá kus toho, co nám chybí k úplnosti.

 


 

Zimní novinky ze Švýcarska

Nová vyhřívaná sedačka, výročí slavného závodu, nové atrakce – čtěte, co milovníky zimy letos čeká ve Švýcarsku.

 


 

Led je krásný

Je led jenom zmrzlá voda? Sotva. Nabírá spoustu forem a podob, nabízí množství variant estetické inspirace a dokonce celou paletu vyžití. Ve Švýcarsku o to víc.

 


 

Na chalupu do Graubündenu

Za devatero horami stojí uprostřed klidné horské vesničky krásná chaloupka s výhledem. Kolem procházejí běžkařské stopy i zimní vycházkové cesty, za humny jsou stovky kilometrů sjezdovek i dobrodružné sáňkařské dráhy a dole v údolí duní červený vláček. Zní to jako švýcarská pohádka, ale je to opravdu tak.

 


 

5 zimních dní v Lucernu

Že se v zimě jezdí jenom na hory? Dávno překonaná pravda. Plnohodnotnou zimu – dokonce plnohodnotnější než v nějakém zimním horském středisku – si můžete užít i ve městě. A to včetně lyžování a dalších všemožných typicky zimních radovánek.

 


 

Malá abeceda švýcarských odrůd

Vinařskou kulturu do Švýcarska přinesli již Římané z Marseille, antické řecké brány do Evropy, vzhůru údolím řeky Rhôny. Na 15 tisících hektarech se pěstuje více než 150 různých odrůd. V druhém dílu seriálu SWISSmagu představí moderátor a znalec vín Martin Severa další vinařské regiony Švýcarska.

 A mnoho dalšího najdete v aktuálním SWISSmagu 17.

Předplatné si můžete objednat ZDE.


 

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu