HST
HST.cz HST.en HST.de

Jaro je tady a s ním nejvyšší čas začít plánovat dovolenou. Co se čtenářů Swissmagu týká, dost pravděpodobně povede pochopitelně do Švýcarska. A právě inspirace a tajné tipy pro cesty Švýcarskem – byť tedy zdaleka nejen ony – jsou obsahovým groh nejnovějšího magazínu Swissmag.
Zejména se zaměříme na cesty za sportem v přírodě neboli outdoor. Švýcarsko, se svou unikátní a stále překvapující přírodou v zádech, nabízí nespočet možností a forem, jak si při sportu užít přírodu. Na kole, pěšky, s dětmi, ve vysokých horách… Všude tudy vás provedeme po outdoorové Grand Tour Švýcarskem. Ovšem mimořádná je i turistika za městy či kulturou. Právě proto přinášíme speciální blok o Luzernu a jeho okolí, magické oblasti jezer a hor, která okouzlí každého, kdo jí zahlédne i třeba z jedoucího vlaku. A nechybí samozřejmě ani nadílka článků na další všemožná témata: architektura a design, historie, byznys…
Pěkné počtení!

 

 


SWISSmag 14 vychází 24. 3. 2016

Předplatné časopisu SWISSmag můžete objednat zde.

 

Časopis si můžete objednat i v ESHOPU.

 

 

Zde přinášíme úkázku několika stran z časopisu:

 

S respektem k přírodě a tradicím

Kdykoliv se ocitnu ve Švýcarsku, obdivuji chování místních k přírodě, jejich příkladnou snahu chránit životní prostředí i úctu k tradicím. Žasnu, s jakou genialitou švýcarští inženýři vyprojektovali v nepřístupném terénu silnice a železniční tratě, aniž by náročné technické výtvory narušily majestátnost pohádkové krajiny, i to, jak lidská sídla harmonicky splývají s krajinou. A závidím podporu vlády, veřejné správy i aktivity občanských iniciativ.

 

 

 

Elektřina z ledovců

Stejný výkon jako jaderná elektrárna v Temelíně má trio vodních elektráren spojených s nádrží za přehradní zdí Grande Dixence ve švýcarském Wallisu. Její betonová stěna je se svými 285 metry nejvyšší stavbou Švýcarska. Přehrada loni oslavila 50 let od spuštění do provozu. Vlastní ji společnost Alpiq, která se na výrobě elektřiny podílí i v Česku.

 

 

 

Švýcarská značka Baťa

Baťa už dlouho není českou značkou. Po 2. světové válce přišla rodinná firma o vše, co ve Zlíně vybudovala. Vedení této historicky nejúspěšnější obuvnické společnosti dnes sídlí ve Švýcarsku. Baťu však s touto zemí spojuje mnohem více.

 

 

 

Ženeva téměř zdarma? Je to možné

Patří k městům, kde můžete sáhnout hluboko do peněženky. Jedni říkají: „Tam nejedu, neměl bych ani na slanou vodu.“ Ostatní přeci jen překonají počáteční rozpaky, a počítají s vyšší útratou. O kterém městě ve Švýcarsku je řeč? Genf, GenÈve anebo pěkně česky Ženeva.

 

 

 

Novinky pro léto 2016

 

 

 

Grand Tour to nejlepší ze Švýcarska

Na trase švýcarské Grand Tour čekají zastávky, na kterých si lze propotit tričko. Přinášíme několik tipů na zajímavé outdoorové aktivity spojené s horským kolem, pěšími túrami, lezením po horách, procházkami po visutých mostech či vyjížďkami na elektrokole.

 

 

 

Pohádka o visutých mostech

Kdo navštívil Thun, rád se sem vrací. Nádherné historické město překvapuje zvláštní kombinací poklidu a noblesy. Teď přibude i další důvod k návštěvě – okolo Thunského jezera vyrůstá unikátní stezka skládající se z visutých mostů.

 

 

 

Dvakrát na Eiger během 24 hodin

Švýcarská hora Eiger je výzvou pro zkušené horolezce z celého světa. Jeho severní stěna má převýšení 1 800 metrů a ani dnes není jednoduché ji zlézt. Horský vůdce Viktor Kořízek popisuje, jak tento vrchol se svými klienty zdolal dokonce dvakrát po sobě.

 

 

 

Švýcarská hitparáda dětského turisty

Zdráháte se vyrazit s dětmi do velehorského Švýcarska? Omyl! Sotva budete v Evropě hledat přívětivější krajinu pro malé turisty. Na výletech čekají stovky piknikových ohnišť i s nachystaným dřívím, desítky rodinných hotelů, ale také spousta dalších báječných atrakcí. S pětiletým klukem, který má na kontě už pět výprav do Švýcarska, jsme sestavili švýcarskou hitparádu dětského turisty.

 

 

 

Lucern - nejkrásnější lucernské výlety

Celé Švýcarsko v jednom městě, takový je Lucern, božské město na břehu romantického jezera. Výhled na zasněžené štíty hor, spoustu průzračné vody a řadu historických milníků ideálně doplňuje hustá nabídka železnic, lanovek a parníků.

 

 
 

 

Brienz - celé Švýcarsko v jedné vsi

O Lucernu se říká, že v sobě soustředí celé Švýcarsko v jednom městě. Ovšem vedle toho – tak trochu „v utajení“ – existuje dokonce i celé Švýcarsko v jedné vesnici. Zveme vás na exkurzi do okouzlující „střediskové obce“ Brienz na břehu stejnojmenného jezera v kantonu Bern.

 

 

 

Chleba - to je ve Švýcarsku věda

Švýcaři milují svůj chléb, na stole nesmí chybět během snídaně, při obědě ani u večeře. Není proto divu, že se zde peče až 200 druhů chleba. Každý region má svou specialitu, některé chleby se připravují pouze v určitém období nebo během svátků. Chleba je ve Švýcarsku věda.

 

 

 

A mnoho dalšího najdete v aktuálním SWISSmagu 14.

 
 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo HK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu