Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Společnost Deloitte spouští v Česku globální program Best Managed Companies (BMC). V něm ocení nejlépe řízené české soukromě vlastněné firmy. Získáním certifikátu „Best Managed Company“ se stanou součástí světové komunity nejlépe řízených soukromých společností.

Aby se firma do programu mohla kvalifikovat, musí splňovat několik základních kritérií: Její roční výnosy dosahují minimálně 250 milionů Kč, na trhu funguje minimálně tři roky, má více než 15 zaměstnanců na plný úvazek, většinový podíl drží soukromí vlastníci z České (nebo Slovenské) republiky, ústředí firmy nebo hlavní centrum řízení sídlí v ČR (provoz a výroba mohou být v zahraničí) a dodržuje zákony, daňové předpisy a etické zásady.

Kvalifikované firmy během programu získají odbornou podporu zkušených specialistů Deloitte. Pomůžou jim provést detailní analýzu fungování společnosti zaměřenou na strategické a provozní aspekty. Firmy také získají nezávislé srovnání s nejlepšími společnostmi na globálním trhu. Na konci programu rozhodne porota složená z předních ekonomických odborníků o tom, které z přihlášených firem získají certifikát „Best Managed Company“. Firmy se mohou hlásit a získávat certifikát stejně jako v ostatních zemích opakovaně.

„Program využívá osvědčenou globální metodiku Deloitte, která hodnotí kvalitu řízení firmy a managementu v oblastech strategického směřování, produktivity a inovací, firemní kultury a struktury řízení a také finanční výkonnosti,“ říká Miroslav Svoboda, lídr oddělení Deloitte Private a programu Czech Best Managed Companies.

Partnery projektu Czech Best Managed Companies jsou Czech Institute of Directors, mediální dům Economia, Vysoká škola ekonomická v Praze, Technická univerzita v Liberci a Vysoká škola finanční a správní.

„Chceme oceněným firmám umožnit přístup k předním soukromým firmám po celém světě. Program oceňuje celkový úspěch a kvality společností, včetně jejich top managementu. Zároveň jim nabízí odbornou podporu s cílem zajistit jejich úspěch také v budoucnu,“ dodává předsedkyně poroty BMC a výkonná ředitelka Czech Institute of Directors Monika Zahálková.

Program Best Managed Companies byl založen v roce 1993 v Kanadě a stal se nejvýznamnějším podnikatelským oceněním svého druhu. Vedle Kanady jej dnes udělují v Německu, Belgii, Nizozemí, Irsku, Itálii, Švédsku, Dánsku, Norsku, USA, Chile, Mexiku, Austrálii a Číně. Do roku 2020 pak bude program rozšířen i do dalších klíčových zemí, například do Francie, Velké Británie či Japonska.

Další informace naleznete na www.bestmanaged.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo  partner koalice E21 logo SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 IMD Logo Blue RGB E21 logo logo Pardubická komoraHK logo PRAHA1 dole 1radek RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu